Призначення директора НАБУ Артема Ситника визнали неконституційним

29 серпня 2020 о 13:00 - 60442

adminadmin


Призначення директора НАБУ Артема Ситника визнали неконституційним

Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України. Про це йдеться у рішенні на сайті суду.

В документі зазначено, що видавши указ про призначення директора НАБУ у 2015 році, президент Петро Порошенко перевищив свої конституційні повноваження – адже в основному законі наведений вичерпний перелік посад, призначення на які здійснює глава держави. Посади директора Національного антикорупційного бюро в цьому переліку немає.

«Указ суперечить положенням статті 106 Конституції України, яка містить перелік повноважень президента України», — йдеться в рішенні Конституційного суду.

Рішення КС означає, що указ про призначення Ситника втратив чинність. Оскарженню воно не підлягає.

Артем Ситник займає посаду директора НАБУ з квітня 2015 року.

В Конституційному суді пояснюють, що їхнє рішення ніяк не впливає на правовідносини, які виникли внаслідок роботи Ситника на посаді — тобто накази і розпорядчі рішення, які він ухвалив залишаються чинними.

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський вже назвав це рішення КС «очікуваним».

«Президент не має конституційних повноважень призначати директора НАБУ. Але детальніше коментувати подальший розвиток подій можна буде після аналізу тексту рішення», — сказав він в коментарі агентству «Інтерфакс».

Ініціаторами розгляду питання про неконституційність призначення Ситника виступали понад 50 нардепів — зокрема, представники «Слуги народу» та «ОПЗЖ». Серед них були Олександр Дубінський, Олександр Куницький, Максим Бужанський та Віктор Медведчук.

Сам Ситник спробу звільнити його через Конституційний суд раніше пояснював помстою Ігоря Коломойського — за справи ПриватБанку і Укрнафти, які вело НАБУ.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: