Приватбанк виплатив 750 млн грн вкладникам з окупованого Криму

18 травня 2021 о 08:30 - 950

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Приватбанк виплатив 750 млн грн вкладникам з окупованого Криму

Після російської окупації Криму «Приватбанк» на основі судових рішень виплатив кримським вкладникам 750 млн. грн. У тому числі відсотки з штрафами, не зважаючи за те, що зобов’язання за цими депозитам були передані третім особам.

Це стало відомо зі звітності банку за 2020 рік, повідомляє Finbalance.

“Сума, яку третя особа відшкодувала банку за відповідними депозитами, сплаченими банком, становить 32 млн грн. Компенсацію банк отримував у період до націоналізації протягом 2014-2016 років”, – повідомляється у звіті Приватбанку.

При цьому на кінець 2020 року банк отримав низку іскових вимог від вкладників, які вимагали повернення депозитів (разом з відсотками та штрафними санкціями). Ці позови зараз знаходяться у виробництві судів України на загальну суму 1,19 млрд грн.

“Під час вирішення цих спорів, у звітному періоді [в 2020 році] деякими судами було вказано на обставини недійсності (нікчемності) однієї із угод переведення боргу між Банком та третьою особою на суму 8,215 млрд грн. Банк оскаржив або найближчим часом у встановлені процесуальні строки оскаржить рішення у цих справах до Верховного Суду або судів апеляційної інстанції”, – повідомляють у Приватбанку.

Відомо, що на кінець 2013 року на території Криму працювало 337 відділень, 483 банкомата и 773 терміналів самообслуговування “Приватбанку”.

У квітні 2014 року Верховна Рада прийняла закон про окуповані території. А розпорядження НБУ від 6 травня 2014 року фактично заборонило українським банкам здійснювати свої операції в Криму.

У 2014-2016 роках «Приватбанк» уклав угоду з третіми особами про переведення заборгованості перед клієнтами (депозитами та поточними рахунками) на суму 8,22 млрд грн, доступ до вимог за кредитами, виданими банком фізичним та юридичним особам в Криму, в розмірі 13,62 млрд. грн. (включаючи штрафні та штрафні санкції), а також договори куплі-продажу майна банку в Криму.

Відповідно, банк перестав визнавати своїми як кримські активи, так і фінансові зобов’язання, передані третім особам.

У 2017 році вже екс-глава правління націоналізованого «Приватбанку» Олександр Шлапак відзначив, що активи банку в розмірі близько 14 млрд грн в Криму були конфісковані російською оккупаційною адміністрацією, «а вкладники приблизно на 10 млрд грн залишились».

В 2017 році в НБУ заявляли, що після захоплення росіянами Криму Приватбанк перевів свої кримські активи та пасиви “на дочірню структуру – компанію «Фінілон»”. За тодішніми даними регулятора, йшлося “про близько 8 млрд грн кредитів і депозитів”. При цьому наголошувалося, що “на момент націоналізації [Приватбанку в грудні 2016 року] на балансі банку не було жодних кримських активів і жодних кримських зобов’язань”.

“Лица” раніше інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: