Пригоди бізнеса Царьова

02 квітня 2021 о 14:25 - 3097
Пригоди бізнеса Царьова

Вже минуло п’ять років як обвинувальний акт щодо сепаратиста Олега Царьова потрапив до суду.

Екс-нардепа від Партії регіонів звинувачують за статтями «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» та «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади».

Йому «світить» до 10 років з конфіскацією майна.

Скрин даних порталу «Судова влада України» (підкреслено дату надходження матеріалів до суду)

 

І  що ви думаєте? Шевченківський районний суд Києва досі не виніс остаточного рішення. Хоча докази щодо сепаратизму екс-нардепа, здається, більш, ніж переконливі.

Наприклад, на мітингу в Луганську 12 травня 2014 року він закликав та підбурював громадян:

«Я вважаю, що ми маємо найближчим часом сформувати наш луганський уряд. І я хочу сказати, що у вас в Луганській області унікальна обласна рада. Донецькі відмовилися підтримувати референдум. А тут пішли, не дивлячись на те, що був тиск на депутатів, на голову облради, президіум облради підтримав референдум. А це значить, що в нас така же легітимність, як в Криму…»(оплески).

До 2014 року Олег Царьов приймав активну участь в українській політиці, був неодноразовим депутатом Верховної Ради від Партії регіонів та займався бізнесом. Ми вже писали про те, як його бізнес опинився в інших руках, та про те, що його бізнес в стадії продажу. Що ж 5-річчя потому?

Після втечі

У травні 2014 року в Олега Царьова, за його словами, відбулася телефонна розмова з олігархом Ігорем Коломойським, який на той момент займав посаду голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Відразу після дзвінка на всіх трьох підприємствах екс-парламентаря почалися інтенсивні перевірки і обшуки.

«Тільки за один день 19 травня співробітники прокуратури провели 24 обшуки у керівників і співробітників Паперової фабрики, хлібокомбінату і сільгосппідприємства «Дзержинець». Кожен день приходили з прокуратури, санітарно-епідеміологічної служби, екологічної інспекції, тощо», – йдеться на офіційному сайті Царьова.

Сепаратист також повідомляв, що 24 травня, використовуючи статутні документи вилучені прокуратурою, «заступники Коломойського Геннадій Корбан і Борис Філатов організували підробку протоколів засновників і змінюють керівників цих підприємств». Через два дні після цього в Єдиному держреєстрі, який їм підконтрольний як офіційним особам, рейдери, за словами Олега Царьова, поміняли директорів підприємств.

А далі створили компанії-клони зі схожими назвами, перекинули на них активи захоплених підприємств, і силовим шляхом нові «господарі» захопили всі підприємства, завівши під прикриттям охорони нових директорів.

«Фабрика випускає паперову продукцію – від офсету до зошитів. Там працює близько 500 осіб. Хлібокомбінат – це близько 350 співробітників і сорок тонн хліба на добу. Агропідприємство «Дзержинець» – це 350 працівників, вісім тисяч гектар землі і сорокатисячний свинокомплекс», – повідомляв в 2014 році Олег Царьов.

В 2016 році «Лица» з’ясували, як саме захоплювали та хто ще, ймовірно, міг докласти руку до захоплення бізнесу сепаратиста.

Зокрема, в грудні 2015 року Генеральна прокуратура оприлюднила цікаві матеріали: бухгалтерію затриманого в рамках розслідування кримінальної справи Геннадія Корбана. Серед багатьох записів була і така: «Проект – Хлібзавод (ДХК № 5). Вартість продажу $ 1.800.000, частка М.К. + В.А. — 1/3 – $ 600.000»:

«М.К.» і «В.А.» можуть розшифровуватись як «Михайло Кошляк» і «Василь Астіон». Василь Астіон і Михайло Кошляк значилися помічниками народного депутата Бориса Філатова, коли той був депутатом Верховної Ради. А в середині вересня 2015 року Філатов відвідував п’ятий хлібокомбінат під час передвиборчої кампанії на посаду міського голови Дніпра.

Станом на 2016 рік підприємства Олега Царьова перебували у стані продажу. А що з ними зараз і хто ними володіє?

Астіони та Нестеренко

ТОВ «Дніпровський хлібокомбінат № 5», який вважається правонаступником царьовського другого хлібокомбінату, дійсно продали – у 2018 році.

Компанія «Дніпро Агро Альянс ЛТД» братів Василя та Євгена Астіонів, а також Михайла Кошляка продала хлібокомбінат компанії «Брайтсвіч Холдінгс Лімітед», записаній на Іоанні Стиліану з Кіпру та Євгенія Железняка з міста Кам’янське.

Фактично, ТОВ «Дніпровський хлібокомбінат № 5» опинився в руках агрохолдингу «Ristone holdings» Вадима Нестеренка. На момент вчинення правочину Нестеренко був депутатом Верховної Ради від президентської партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

У 2017 році ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Дзержинець» Олега Царьова змінило назву на ТОВ «Кам’янське Агро». Наразі підприємство входить до групи компаній «Дніпро Агро Груп», голова ради директорів та співзасновник якої Василь Астіон. Тобто, фактично, після втечі Царьова підприємство так і лишилося під контролем Астіонів.

Медіа неодноразово повідомляли про бунти пайовиків, котрі здають землю в оренду ТОВ «Кам’янське агро».

«Підприємство тримає паї 420 пайників… Розмір виплати за договором 20.040 грн. Строк виплати грошей за договором: 31.12.2018. Але сьогодні 1 лютого 2019 року і гроші людям не виплачені, отже і податки в бюджет також… Чому Астіон Василь Миколайович почуває себе настільки впевненим?» – йшлося в скарзі пайовиків до Президента.

А у липні 2019 року близько 70 пайовиків ТОВ «Кам’янське агро» блокували проїзд через вагову підприємства в радгоспі «Дзержинець» в Кам’янському. Цього разу люди вимагали, щоб з ними розрахувалися за відсотками і пенею за попередній рік, а також за поточний.

Щодо паперової фабрики Олега Царьова, то існувало щонайменше чотири компанії зі словами у назві «паперова фабрика» та зареєстровані за адресою вул. Каспійська у Дніпрі. З них тільки одне наразі не перебуває в процесі припинення – ТОВ «Дніпровська паперова фабрика».

Його засновником досі лишається «Торговий дім «Марінель», яким ще до 2014 року напряму співволодів Олег Царьов.

Як бачимо, майно сепаратиста вже розшматували. Що ж конфісковувати в український бюджет?

Тим часом російські ЗМІ повідомили, що компанія дружини Царьова займеться реконструкцією фабрики з вироблення яєць та м’яса бройлерів в Криму.

Максим Корнілов

Поділитися: