Прибрати «податки на повітря», – в «УДАРі Віталія Кличка» пропонують вилучити із законопроєкту 5600 низку норм

08 вересня 2021 о 12:30 - 18943

Avatarredaktor


Прибрати «податки на повітря», – в «УДАРі Віталія Кличка» пропонують вилучити із законопроєкту 5600 низку норм

У  Верховній Раді планують розглянути та оперативно схвалити у другому читанні та у цілому проєкт змін до Податкового кодексу (законопроект №5600).

Гучно назвавши законопроєкт «антиахметівським» («антиолігархічним»), уряд під шляхетним приводом справедливого оподаткування приватних монополій та великих фінансово-промислових груп запланував суттєво посилити фіскальний тиск на малий і середній бізнес та простих громадян України.

«Податковий законопроєкт №5600, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, знищить середній клас в Україні», – вважає голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку міськради Києва Андрій Странніков.

«УДАР Віталія Кличка» вважає, що держава має створювати комфортні умови для вільної самореалізації громадян та максимально заохочувати підприємницьку ініціативу, що є основною передумовою для становлення та зміцнення середнього класу в країні.

У партії занепокоєні наміром уряду підвищити ставки окремих податків та розширити податкову базу, що однозначно негативно вплине на добробут та фінансову стабільність українських родин.

У пояснювальній записці мета законопроєкту №5600 визначена як «забезпечення збалансованості бюджетних надходжень шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни, а також усунення прогалин чинного законодавства».

Прийняття та реалізація положень законопроекту сприятиме додатковим надходженням до бюджетів у розмірі близько 50 млрд грн з розрахунку на рік.

Тобто основна мета даного законопроекту – наповнення бюджету будь-якою ціною, впровадження фіскальних  інструментів та підвищування податків для малого і середнього бізнесу.

Більшість норм цього законопроєкту спрямовані проти середнього класу, проти малого бізнесу, проти фермерів: уряд б’є середній клас, щоб олігархи боялися.

Серед найбільш небезпечних нововведень експерти «УДАРу» виділяють:

 • обкладання ПДВ угод з купівлі-продажу нерухомості (здорожчання нових квартир мінімум на 20%) та підвищення ставки ПДФО на угоди з продажу квартир, що призведе до додаткового здорожчання житла ще на 5-18%;
 • зниження площі землі, дохід від продажу врожаю з якої не оподатковується, – з 2 га до 0,5 га;
 • запровадження поняття мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для фермерських господарств;
 • надання податковим органам права отримувати на запит інформацію (пояснення) від платника не лише за фактом виявленого правопорушення, а й тоді, коли ДПС виявить факти, які можуть свідчити про порушення платником податків вимог законодавства;
 • урізання прав на отримання бюджетного відшкодування;
 • обмеження можливості включати платниками податку до складу податкового кредиту податкові накладні, складені через більш як шість місяців (зараз 365 днів) з моменту здійснення операції;
 • передача податковим органам права брати в податкову заставу (без рішення суду) рухоме та нерухоме майно платника податку (в тому числі вироблену продукцію), якщо платник оскаржує донараховані зобов’язання.

«УДАР Віталія Кличка» вимагає виключити з даного проєкту всі положення, які посилюють податковий тиск та дають додаткові повноваження податковим органам. У наявному вигляді законопроєкт №5600 є неприйнятним.

Партія наполягає на тому, що зростання економіки можна і потрібно досягати іншими заходами, без посилення фіскального тиску, без збільшення бази оподаткування – винятково заходами стимулювання:

 • встановлення рівних податкових правил для всіх, без пільг для великого бізнесу. Адміністрування податків та підприємницької діяльності загалом має бути прозорим та зрозумілим;
 • вдосконалення антимонопольного законодавства і налагодження ефективної роботи АМКУ: без врахування «особливих інтересів великого бізнесу»;
 • завершення судової реформи і встановлення однакових справедливих правил для всіх;
 • дотримання своїх зобов’язань перед інвесторами.

Матеріал розміщено на комерційній основі

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: