Почесним громадянином Дніпра може посмертно стати Іван Шулик

11 січня 2022 о 16:00 - 6341

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Почесним громадянином Дніпра може посмертно стати Іван Шулик

У Дніпрі на звання «Почесний громадянин міста Дніпра» претендендує  активіст, громадсько-політичний діяч та театральний художник Іван Іванович Шулик.

Про це йдеться у проєкті рішення на сайті міської ради Дніпра.

Іван Іванович Шулик народився 1946 року у с. Петриківка. Був одним із засновників «Народного Руху України» у Дніпрі. 16 липня 1991 року з ініціативи НРУ над Дніпропетровськом піднято синьо-жовтий прапор, а 20 липня 1991 року міська влада серед ночі знищує щоглу, мобілізувавши близько 150 міліціонерів, які до того ж побили рухівців, що охороняли прапор. Серед охоронників прапора тієї ночі був і Іван Шулик.

20 липня 1991 року Іван Шулик оголошує в знак протесту безстрокове голодування в центрі міста перед міськрадою. 21 серпня 1991 року групу активістів НРУ було заарештовано біля ЦУМу. Невдовзі їх звільнили і Шулик ще встиг прийняти участь у подіях біля Верховної Ради у Києві в день проголошення незалежності 24 серпня 1991 року.

Помер наприкінці жовтня 2021 року, тож звання Івану Шулику пропонують присвоїти посмертно. Хоча петиція з такою пропозицією була створена ГО “Майдан Січеслав-Дніпро” ще у 2016 році. Кандидата запропонувала комісія з питань надання звання.  Щоб Іван Шулик отримав звання почесного громадянина, це рішення мають підтримати депутати міськради на сесії.

На даний момент почесних громадян Дніпра (Дніпропетровська) рівно 50. У жовтні 2021 року звання отримали Віктор Васильович Ченцов та Геннадій Григорович Півняк.

Також “Лица” сповіщали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: