Після великого корчування в нас розорали заказник та старе козацьке кладовище

19 січня 2022 о 14:00 - 43382

Avatarredaktor


Після великого корчування в нас розорали заказник та старе козацьке кладовище

Відкрите звернення

Наше село Кам’янка – це чарівний куточок України, де живе щире слово, працюють і творять талановиті люди.

З кінця 2020 року село Кам’янка, та й не тільки наше, стало ізгоєм Апостолівської громади. Нашкрібши 2.148 голосів (хоч виборців було 18.571) на посаду Апостолівського міського голови був обраний у 2020 році Оса Андрій Петрович.

Переміг у виборах дякуючи селам, бо саме селяни повірили його передвиборчій брехні. Більшість апостолівчан за нього не голосували, а нам говорили, попереджали і просили не голосувати саме за Осу А.П. Казали, що людина не має нічого святого, говорили ті, хто добре його знав, як людину та керівника.

А тепер маємо що маємо. Ставши на посаду він одразу зняв овечу шкуру і став тим, ким є насправді.

По-перше, почав змінювати старостинські округи та підбирати угодних собі старост по всім селам громади. Замість того, щоб зустрітися з людьми вислухати їх думку та піти їм на зустріч. Нова мітла робила все по-своєму.

Ознайомившись на сайті міської ради з проектами рішень щодо призначення старост по селам, наша ініціативна група поїхала на прийом до міського голови з проханням залишити на посаді старости наших сіл – Кичук С.М. Особисто проти старости Козеренко А.С. ми нічого не мали, але округ великий, і хай би все залишалося як є: в селищі Жовтому своя староста, а в нас своя. Міський голова пообіцяв на засіданні сесії міської ради все вирішити, але зауважив, що потрібно економити.

Ще перед поїздкою на прийом до міського голови нашої ініціативної групи до нас зателефонував голова ветеранської організації, учасник ВВВ, в минулому голова сільської ради с. Михайлівка, а нині покійний – Бобир М.В., який сказав:

«Скажіть людям, нехай не їдуть, не витрачають кошти і час. Все це марно, слухати ніхто нікого не стане!

Ми їздили разом з Радошем Є.І. і просили врахувати наші пропозиції щодо призначення старости, і нам так щиро в очі обіцяли прислухатися, а на другий день виставили на сайті рішення зі «своєю» старостою.

За все моє життя ніхто так в душу не плюнув, як цей сопляк. Там, віриш, не має нічого святого, брехня на брехні».

Але наша ініціативна група все-таки поїхали, їх ще раз принизили за їх позицію, і вони переконалися на власні очі, що скрізь брехня…

По-друге, пан Оса разом зі своєю командою не винесли на чергову сесію жодного рішення щодо надання ОСГ (земля особистого селянського господарства – ред.) громадянам, аргументуючи свої дії бажанням розібратися, за що простим громадянам надавати землю. Дані рішення були на різних стадіях розробки, в багатьох були заплачені великі кошти за створення документації, і люди дійшли до завершаючих дій, дехто тільки отримав дозволи на розробку… В списках громадян на отримання землі значилися працівники соціальної сфери села, учасники АТО, учасники бойових дій і прості селяни. Розбирання міського голови та команди йшли близько 5-ти місяців, а потім повідомили про відсутність в документації агрохімічного паспорту.

На виїзному прийомі громадян в селі Кам’янка, який проводила начальник земельного відділу міської ради Нагорна В.С., група атовців звернулася з питанням:

«Чому не надається нам земля?».

Відповідь була така:

«Потрібно розбиратися, чому земля вам надається, чи дійсні ваші посвідчення учасників АТО, можливо, ви по всім громадам звертаєтесь за землею. Нам потрібен час».

А тепер відмовляють людям, які на цій землі 20 років сіяли ячмінь, пшеницю, соняшник, мотивуючи тим, що відсутнє

«погодження з органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини щодо пам’яток культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територій та розташованих на території земель історико-культурного призначення пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх охоронних зон, в історичних ареалах населених місць та інших землях історико-культурного призначення».

Цікаво те, що міська рада у отриманні земельних ділянок відмовляла не всім, наприклад:

  1. родині Варицьких, які начебто проживають в селі Кам’янка (хоча таких немає і ніколи не проживали) по вулиці Медовій,
  2. родині Ольховська-Ференц (член виконкому міської ради),

і якщо переглянути сайт міської ради, багатьом «рідним і близьким» мера або команди, тільки не жителям старостинського округу.

Затягувалися рішення про надання землі учасникам АТО, але після магічної зустрічі депутата Верховної Ради Владлена Неклюдова в Апостолове ділянки для наших захисників повільно, але зрушили з місця, але не для всіх.

Хоча, до речі, технічну документацію виготовляли там, де і всі, але до «рідних і близьких» питань більше не було і розбиратися було не потрібно.

Також пан мер виставив на аукціон та віддав в оренду земельні ділянки, які були надані для ведення особистого селянського господарства площею по 2 га вчителям, медикам, ліквідаторам ЧАЕС та іншим працівникам соціальної сфери села, знаючи, що ці люди обробляють, сплачують земельний податок та почали виготовляти документацію для оформлення права власності на свої наділи по вулиці Медова в селі Кам’янка, в селищі Жовте. Люди ледве встигли зібрати врожай, бо їм на це дали кілька днів, і техніка вже стояла біля поля.

Цього міському голові було замало, також з аукціону пішли пасовиська, посадки  (почалося велике корчування зелених насаджень), він почав розорювати Кам’янський прибережний ландшафтний заказник загальнодержавного значення площею 2.613 га., якому згідно указу Президента України №1078/2008 надано статус державного.

Та на цьому міський голова не зупинився, розорав, сплюндрував старе козацьке кладовище та курган, який є історичною пам’яткою та надбанням України.

У ЛЮДЕЙ ЗАБРАЛИ ВСЕ! Завдяки утримування худоби у домогосподарстві селяни виживали, бо на пенсію у дві тисячі гривень не прожити, а більшість не працевлаштовані через відсутність роботи на селі.

Селяни у відчаї, але їх ніхто не чує. Наразі ведеться справжній другий геноцид проти жителів села. Ми залишаємося без засобів існування!

Завдяки веденню власного господарства селяни якось скромно, але виживали та утримували свої родини. Нова влада, якби могла, то мабуть і кисень нам перекрила…

Що можуть знати керівники, які у місті, про землю та сільське життя? Як може зрозуміти мільйонер, який на чужих сльозах нагріб своє добро, звичайного працівника колгоспу, який заробив мізерну пенсію і втратив своє здоров’я.

А як лікуватися? На даний час село відрізано майже повністю від медицини. В Кам’янці працює амбулаторія, де навесні 2021 року, дуже боляче для селян, скоротили медичних працівників, Жителі Кам’янського старостинського округу зверталися за допомогою до депутатів міської ради, збирали підписи, зверталися до міського голови, та все дарма. Ми згодні були, щоб залишили лаборанта хоч на 0,5 ставки. Наразі без лаборанта досить складно, треба найняти авто до райцентру, щоб зробити аналізи, а потім ще раз, щоб їх забрати.

Кількість зроблених лаборантом досліджень та якість її роботи не ставили під сумнів її значимість на селі, але відповідь – відсутність коштів, треба економити. А після цього в нашій амбулаторії зробили пандус, без якого ми до цих пір добре справлялися, щоб зрозуміти це не потрібно було багато часу, бо за 7 місяців ним не скористалася жодна людина з обмеженими можливостями. Мабуть той пандус дуже був потрібен А.П. Осі та його команді.

Дорога до райцентру…

Для багатьох жителів сіл дорога до міста Апостолове – це як випробування на життя, доїхав – добре. Швидка допомога часто не встигає доїхати, а якщо доїжджає, то хворого до лікарні може просто не довести. Маршрутки до села не ходять – через відсутність дорожнього покриття.

Коли Андрій Петрович Оса балотувався на посаду мера, то обіцяв, що дорога буде. Але коли ним став швидко, знайшов відмовку, що дорога – державного значення, і він нічого вдіяти не може.

Але стукати у вищі органи влади ніхто не забороняв, треба ж чогось добиватися, а не тільки гребти в свої кишені.

Шановні мешканці сіл Апостолівської ОТГ, на вашу думку після всього зробленого «хорошого», що робить наш міський голова, який слід залишить на землі, яку знищує і яку дощові води знесуть у річку! Що думає народ, з якого можновладець знущається більше року? Нічого?

Нинішня влада займається улюбленою справою: набиванням власних кишень. Тому ми переконані, що пан Оса та його команда (Нагорна, Ільїн, Скупейко) коять злочин проти народу, особливо сільського населення нашої ОТГ. У цих людей (якщо їх можна так називати) відсутнє все людське.

Хоча доброта є у наших вельмишановних депутатів, бо вони дуже переживають за свого керманича і тому проголосували на останньому засідання сесії за премію для нього аж 200% в продовж всього 2022 року.

Цікаво, пам’ятає хтось, як голосували за премію для попереднього голови міськради у 10%, то Оса А.П. говорив, що то не заслужено і це обкрадання народу.

Шановні депутати, не забувайте, що за все в цьому житті треба платити, і ви не є виключенням з цих правил. Сьогодні ми бажаємо вам здоров’я і добра.

А правда буде за нами, і ви отримаєте те, на що заслуговуєте.

А ще ми звертаємося до всіх мешканців Апостолівської ОТГ, кому болить і не байдужа власна доля та доля наших сіл: НЕ МОВЧІТЬ! Йде масове знищення сіл з карти України. Повірте, все починається з сіл, не буде нас – не буде України…

Є Закон України, де виборці без участі депутатів можуть винести недовіру міському голові.

Ми, жителі Кам’янського старостинського округу, НЕ ДОВІРЯЄМО ОСІ А.П. Підтримайте нас!!!

Більше 110 підписів (в редакції)

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: