Пішов із життя ректор Дніпровського національного університету Микола Поляков

21 вересня 2020 о 14:42 - 1884

adminadmin


Пішов із життя ректор Дніпровського національного університету Микола Поляков

Помер ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Микола Поляков. Про це повідомляє пресслужба навчального закладу.

«Ректорат Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара з глибоким сумом сповіщає, що пішов з життя ректор університету, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, Почесний громадянин міста Дніпро, повний кавалер ордена «За заслуги» Микола Вікторович Поляков», — йдеться в повідомленні.

Як відзначається, Микола Поляков очолював університет 22 роки. Тут він пройшов усі етапи становлення науковця, керівника, авторитетного громадського діяча.

Поляков народився 1946 року. У 1971 році закінчив механіко-математичний факультет Дніпропетровського державного університету. У період 1989—1996 рр. працював деканом цього факультету. З 1996 року по 1998 рік — проректор з навчальної роботи. З 1998 року — ректор Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.

Микола Поляков є одним із провідних учених України в галузі досліджень рідин і газів. Головний редактор наукового журналу «Вісник Дніпропетровського університету». Автор і співавтор понад 300 наукових праць.

Нещодавно громадська організація «Український комітет по боротьбі з корупцією» звернулася до Міністерства освіти і науки України з вимогою про звільнення ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) Миколи Полякова.

Як повідомляли активісти, вони просять міністерство створити відомчу комісію, дати оцінку кримінальних справах, де фігурують співробітники університету, а також «фінансових порушень, розкрадань, зловживання владою за минулу і поточну каденцію ректора ДНУ Миколи Полякова». У разі, якщо відомча комісія підтвердить порушення, Міносвіти має розірвати з ректором контракт. Активісти стверджують, що зібрали кейс зловживань у ВНЗ за останні чотири роки.

«У 2016 році в ДНУ видавали дипломи студентам, які в ньому значилися, але не навчалися. Тоді ж на одній з кафедр працювали лаборанти-мертві душі, вони отримували зарплату, але ніколи не працювали в університеті. За цим стояла дружина одного з деканів вишу — завідувачка кафедри», — перерахував голова громадської організації Анатолій Шевченко.

Також в університеті завищували ціни на ремонт гуртожитків, не за призначенням витратили гроші студентської ради, закуповували за завищеними цінами кондиціонери, підписали договір з приватною фірмою на ремонт гуртожитку в той час, коли її директор сидів в СІЗО Запоріжжя та ін.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: