Підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 жовтня не буде – Міненерго

29 вересня 2020 о 10:00 - 1499

verasta3verasta3


Підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 жовтня не буде – Міненерго

Інформація стосовно підвищення тарифів на електричну енергію для населення з жовтня поточного року не відповідає дійсності. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

«У засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня поточного року. Міненерго та Уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною», – йдеться в повідомленні.

Тарифи на електроенергію, що відпускаються населенню, встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220.

Так, згідно з цією постановою, ціна на електричну енергію становить (з ПДВ):

  • до 100 кВт/год – 90 коп. за кВт/год,
  • понад 100 кВт/год – 168 коп. за кВт/год.

«Збереження фіксованого пільгового тарифу на електричну енергію для населення в умовах нової моделі ринку електричної енергії здійснюється в рамках механізму ПСО, який було запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (зі змінами)», – зазначається в повідомленні.

Також Міненерго додатково інформує, що ціна на електричну енергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і наразі є найнижчою серед усіх країн Європи. В тому числі — в 1,2-2 рази нижчою, ніж в сусідніх з Україною країнах.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: