Перший крок до продуктових карток зроблено

13 січня 2022 о 14:30 - 261007

Avataradmin


Перший крок до продуктових карток зроблено

Отже, перший крок до продуктових карток – держрегулювання цін – зроблено.

Що робити виробнику, якого, з одного боку, тиснуть цінами на газ, з іншого, держнацінкою? Якщо хоче вижити – перекидати витрати на інші групи товарів. На практиці це буде виглядати так: соняшникова олія буде відносно недорогою, зате різко зросте в ціні, наприклад, кукурудзяна. Виробництво вершкового масла, енергоємне саме собою, скоротиться, цінову привабливість збережуть, хіба що, спреди.

Якщо підприємство не входить до пулу “своїх”, йому одна дорога – закриватися. Або торгувати на “чорному ринку”. Звідси забуті дефіцит товарів, черги та захмарні ціни у “тіні”, що ще більше підштовхне інфляцію.

Люди не хочуть визнати очевидне: те, що у нас називається “ринкові реформи”, на Заході зазнає краху (якщо не сказати більше), але в нас уперто долдонять “ринок – ринок”, повертаючи планову економіку (навіть не держкапіталізм).

Зараз і школяру ясно – енергоринку не може бути в принципі, це стратегічна галузь для будь-якої держави, як і аграрний сектор, як і ВПК (який у нас бурхливо “реформують”), як і охорона здоров’я, як і соціалка, як будь-яка інша сфера , від якої залежить збереження та життєздатність держави в принципі. Китай принаймні компроміс шукає між двома крайнощами, ми – ні.

Чому? А нам громадян не шкода. Нехай гинуть під кулями, нехай помирають у муках від недоступності та поганої якості медицини, поки Crown Agents та НСЗУ пиляють на користь певних осіб сотні наших мільярдів, нехай ходять пішки та топлять вугіллям та дровами у 21 столітті під гасла про цифровізацію та діджиталізацію, до нас діло хіба є? Нехай віддають останнє за так звані комунальні послуги, які ламані гроші не коштують, не те що сотень і тисяч.

Вважаю, ставлення та концепт поняття “громадянин” і стане ключовим для держав нового світопорядку. І тут півтонів не буде: або гарматне м’ясо – або громадянин як одиниця “держави”.

Як ви думаєте, до чого в результаті прийдемо ми – мовчазні, які нічого не вимагають?

Лілія Фоменко

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: