Не паліть листя! Шкода + штрафи

20 жовтня 2020 о 09:20 - 5044

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Не паліть листя! Шкода + штрафи

Мешканців Дніпропетровщини попереджають – за вогнища з опалого листя передбачені штрафи.

Про це нагадує пресслужба ДніпроОДА.

«Їдкий дим, від якого нічим дихати. Деякі мешканці області, гребуючи заборонами, спалюють восени сухе опале листя. Такі вогнища забруднюють повітря та шкодять здоров’ю людей», – нагадують в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.

І попереджають – порушників штрафуватимуть. За самовільне випалювання стерні або опалого листя передбачений штраф – від 3 до 6 тис грн. Окремо можуть накласти вдесятеро більше стягнення – за забруднення повітря.

«Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. А його склад – справжня «хімічна зброя». Під час горіння листя виділяє оксиди азоту, важкі метали, канцерогени, чадний газ, – розповів директор департаменту Сергій Березань. – Отруйні речовини можуть викликати хвороби дихальних шляхів, онкологію, тяжкі алергії. Крім цього шкодять природі».

Виявили отруйне вогнище – набирайте 102.

Господарям, які хочуть навести лад на присадибній ділянці, радять не спалювати листя, а закопувати. Або обладнати на подвір’ї компостер. Вийде подвійна користь – чисте навколишнє середовище і гарне добриво для рослин.

Нагадаємо, навесні цього року Верховна Рада схвалила закон про значне підвищення штрафів за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: