НАЗК перевірить чиновників з криптовалютами

08 квітня 2021 о 18:30 - 2558

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


НАЗК перевірить чиновників з криптовалютами

Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевірку чиновників, які у своїх деклараціях за 2020 рік вказали, що володіють криптовалютою.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник управління проведення обов’язкових повних перевірок НАЗК Сергій Петухов.

“Цього року ми вже розпочали 250 перевірок і в рамках деяких з них вже перевіряємо задекларовані Bitcoin. Якщо ми виявимо, що вказана інформація про володіння криптовалютою є недостовірною – це є підстава для адміністративної чи кримінальної відповідальності”, – написав він.

За його словами, НАЗК вказало в роз’ясненнях, що криптовалюти треба декларувати як нематеріальні активи у Розділі 10 декларації із зазначенням виду крипти, дати набуття та загальної вартості набутого активу на дату набуття.

“При перевірці декларації ми подивимось, чи дійсно декларанту належить вказана кількість токенів крипти, чи дійсно перераховувалися гроші за її придбання та чи може декларант пояснити походження грошей, витрачених на придбання токенів”, – додав Петухов.

Нагадаємо, що екс-депутат міськради Дніпра Вячеслав Мішалов задекларував біткоїни на мільярд доларів, але потім повідомив, що в його декларації була помилка.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: