Найпоширеніші пожежі в екосистемах – це трав’яні підпали

27 липня 2020 о 09:15 - 7112

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Найпоширеніші пожежі в екосистемах – це трав’яні підпали

Лише за добу 26.07.2020 на території Дніпропетровської області в природних екосистемах виникло 93 пожежі загальною площею 103 га.

Про це повідомила пресслужба ГУ ДСНС в області.

У більшості випадків причиною загорянь є людський фактор. Громадяни спалюють сміття на присадибних ділянках, а діти підпалюють суху траву біля доріг і на пустирях. Все це призводить до серйозної пожежі, і під загрозою може опинитися чиєсь життя та житло.

«У спеку трава швидко висихає на сонці і легко спалахує від будь-якої іскри. Горіння трави – процес некерований. Вогонь швидко поширюється, особливо у вітряні дні. Також варто пам’ятати, що під час горіння сухостою, сміття та інших відходів, в атмосферу виділяється величезна кількість небезпечних речовин, що отруює навколишнє середовище», – йдеться в повідомленні.

Рятувальники Дніпропетровщини сподіваються, що при спільній взаємодії фахівців Служби порятунку «101» та населення, а саме: при свідомому ставленні кожної людини до важливості збереження навколишнього середовища, пожежі можна запобігти, тим самим і поменшала б сума коштів на боротьбу з вогняною стихією.

«Шановні громадяни! Не забувайте, що причиною займань в лісі чи на відктитих територіях може бути навіть маленький недопалок, а натомість, щоб боротися з вогнем, необхідні значні людські та матеріальні ресурси.

Пам’ятайте! Якщо ви помітили пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратись самотужки – терміново телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!» – нагадують рятувальники.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: