Найдорожча земля — у 5 областях України

28 липня 2021 о 20:00 - 2085

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Найдорожча земля — у 5 областях України

Станом на початок липня в Україні на продаж пропонувалося 1973 земельні ділянки. Про це свідчать дані дослідження геоінформаційної системи “Увекон”.

Про це повідомляє Finance.ua.

Із зазначеного числа левова частка була зосереджена в Київській області – понад 430. Далі йдуть Одеська (170 ділянок), Дніпропетровська (132), Львівська (114), Полтавська (106), Харківська (99), Херсонська (98), Житомирська (96) і Вінницька області (80 ділянок).

“В інших областях рівень пропозиції землі сільгосппризначення був значно меншим. Найнижчий показник зафіксований в Луганській області – 17 земельних ділянок”, – прокоментував партнер з розвитку бізнесу “Увекону” Олександр Коробко.

У Київській області, у безпосередній близькості до столиці (віддаленість 20-30 км) вона досягала $4,5 тис./га. За цим показником столичний регіон випередив деякі країни ЄС. Для порівняння, в Румунії земля коштує $2,5 тис./га, в Литві – $2,2 тис./га, в Латвії – $1,4 тис./га.

Найдорожчі ділянки пропонувалися у Київській, Черкаській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях.

*Найдешевша земля – в Донецькій і Луганській областях, через близькість до прифронтової лінії.

Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій заявив, що ціна залежить від багатьох факторів: родючість/потенційна врожайність, розташування, чи орендуються земля і на скільки років.

Для чого купують землю. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України з 1 по 19 липня включно було укладено понад 1100 договорів на купівлю/продаж земель сільськогосподарського призначення.

Всього на зазначену дату було здійснено транзакцій сумарно на 1530 гектарів.

Олександр Коробко зазначив, що ринок сільгоспземель перебуває на стадії формування – зазначені ціни були оприлюднені напередодні його відкриття.

За його словами, тільки в серпні можна буде говорити “про відповідність цін наявному попиту”.

Він припустив, що сільськохозземлі, виставлені на продаж, “продаються не для фермерів”.

Швидше за все, в купівлі зацікавлені підприємці, яким потрібна земля “для облаштування заправки або будівництва житла тощо”.

Олександр Паращій зазначив, що “купувати гектарами землю с/г призначення для заправок або житла не дуже раціонально”.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: