Нацкомісія схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії на 7,5%

18 лютого 2021 о 15:30 - 1191
Нацкомісія схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії на 7,5%

НКРЕКП (Нацкомісія з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг) на засіданні 17 лютого схвалила підвищення з 1 квітня тарифу НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год, або на 7,5%.

Про це інформує Finbalance.

«Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами. На сьогодні це 316,08 грн/МВт-год», — заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Згідно з обґрунтуванням до проекту постанови Нацкомісії, підставою для підвищення тарифу на передачу е/е стало включення в його структуру 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків по кредитам держбанків, залучених для розрахунків з ДП «Гарантований покупець» («ГарПок»).

Водночас Нацкомісія за пропозицією «Укренерго» відмовилася включити в тариф 11,350 млрд грн дефіциту коштів у 2021 році на фінансову підтримку «ГарПока» в рамках розрахунків з «зеленою» генерацією.

Нацкомісія аргументувала це рішення тим, що кошти в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел» можуть бути включені до держбюджету України до кінця 2021 року.

Законодавство передбачає оплату з бюджету як мінімум 20% зеленої електроенергії. Але необхідно конкретизувати джерела і конкретні суми цих виплат шляхом внесення змін до держбюджету-2021.

У серпні 2020 року тариф «Укренерго» на передачу електроенергії вже зріс на 55% (до 240,23 грн/МВт-год). А у грудні  збільшився ще на 30% (до 312,76 грн/МВт·год).

За даними «ГарПок», на початок 2021 року борг «Укренерго» перед ним для розрахунків за «зеленим» тарифом становив 23,9 млрд грн (та ще 6,9 млрд грн — для розрахунків з «Енергоатомом»).

12 лютого ДП «Гарантований покупець» виплатив виробникам «зеленої» електроенергії та «Енергоатому» по 2,23 млрд грн (тобто сукупно — 4,46 млрд грн) у рамках погашення заборгованості за 2020 рік.

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що швидким варіантом вирішення питання боргу перед виробниками «зеленої» електроенергії (ВДЕ) може стати випуск «зелених» облігацій на суму до 24 млрд грн.

Говорячи про більш довгострокове вирішення проблеми оплати гарантованих державою «зелених» тарифів, Ю. Вітренко одним з варіантів назвав податок на вуглецеві викиди. За його словами, зараз цей податок в 60 разів нижчий за європейський, і його підвищення до рівня половини від європейського дозволить перекрити потреби ВДЕ вдвічі.

Також ми писали: На Дніпропетровщині встановили найбільше «домашніх» електростанцій в Україні.

Поділитися: