На Дніпропетровщині завершується перший етап конкурсу «WorldSkills Ukraine»-2021

13 січня 2022 о 20:00 - 2043

Регіна ОрловаРегіна Орлова


На Дніпропетровщині завершується перший етап конкурсу «WorldSkills Ukraine»-2021

Справжніх роботів зібрали дніпровські учні на регіональному етапі всеукраїнського конкурсу з мобільної робототехніки. Протягом шести годин дві команди-фіналістки поєднували гвинтики та дротики, щоб створити розумну машину.

Ці роботи рухаються, піднімають вантаж і навіть доправляють його до певної точки. Розумні машини – робота рук дніпровських студентів профтехзакладів та школярів.

Зібрати повноцінного робота, каже восьмикласник Ян Кравченко з ліцею інформаційних технологій, було ще тим “завданнячком”.

“Ми готувалися до цього конкурсу 2 місяці. Я головний інженер, тобто зібрав самого робота, і мій напарник –  програміст. Він запрограмував робота, щоб він міг виконувати всі функції,” сказав Ян Кравченко, фіналіст конкурсу з мобільної робототехніки.

У Дніпрі з 8ми команд до фіналу дійшли дві. Окрім Дніпра, вже визначили переможців конкурсу у Харкові, Полтаві, Києві, на черзі – фінал у Черкасах та Одесі.

До конкурсу WorldSkills Дніпропетровщина долучилась у 2016-му. А цьогоріч в області змагання стали наймасштабнішими серед інших регіонів.

З 18-ти можливих компетенцій – це і токарні, і слюсарні, і зварювальні, і електромонтажні роботи, – у нас задіяно 16-ть.

Переможці регіональних етапів змагатимуться на всеукраїнському рівні, а потім – на міжнародному. На Дніпропетровщині вже визначили десятьох переможців.

Вони представлять область на національному рівні вже навесні 2022-го. Загалом у першому регіональному відборі конкурсу  WorldSkills взяли участь зо дві сотні учнів.

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: