На Дніпропетровщині виявлено факти порушення прав держави та підопічних службовими особами психоневрологічних інтернатів

06 жовтня 2020 о 11:11 - 2588

verasta3verasta3


На Дніпропетровщині виявлено факти порушення прав держави та підопічних службовими особами психоневрологічних інтернатів

Дніпропетровською обласною прокуратурою організовано проведення перевірок захисту прав людини у місцях несвободи, за результатами яких встановлено факти порушення вимог чинного законодавства службовими особами спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги (психоневрологічних інтернатів, пансіонатів).

Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної прокуратури.

Серед найбільш поширених порушень: утримання підопічних у неналежних умовах та примушування їх до праці, неякісне медичне обслуговування, незадовільний санітарний стан приміщень, тощо.

Крім того, виявлено факти укладання неправомочних договорів про надання у користування земельних ділянок державної форми власності.

Так, посадовці одного з психоневрологічних інтернатів Дніпропетровської обласної ради, діючи всупереч інтересам держави, уклали з фізичною особою-підприємцем договір про закупівлю послуг з обробітку земельної ділянки вказаного закладу на загальну суму 160 тис. грн.

Відомості за вказаним фактом внесено Жовтоводською місцевою прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем). Досудове розслідування триває.

Також місцевими прокуратурами підготовлено позовні заяви про визнання недійсними договорів про спільну діяльність та зобов’язання звільнити земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні комунальних закладів (Васильківського, Криворізького та Криничанського психоневрологічних інтернатів), та всупереч вимогам чинного законодавства, передані підприємцям. До керівників цих закладів органами прокуратури також внесено відповідні вказівки, які наразі розглянуто та задоволено.

Робота на вказаному напрямку триває.

Нагадаємо, Стало відомо, чию справу Офіс Генерального прокурора направив до суду.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: