На Дніпропетровщині три громади можуть укласти міжмуніципальний договір щодо закладів охорони здоров’я

02 листопада 2020 о 15:00 - 2279

Andrey FedorovAndrey Fedorov


На Дніпропетровщині три громади можуть укласти міжмуніципальний договір щодо закладів охорони здоров’я

29 жовтня Покровський селищний голова Світлана Спажева провела робочу зустріч із головами Маломихайлівської та Великомихайлівської громад та головними лікарями закладів охорони здоров’я Покровської селищної ради. Захід провели у зв’язку з тим, що Покровська селищна громада прийняла у комунальну власність два медичні заклади, які раніше були на балансі району – Покровську центральну районну лікарню та Покровський центр первинної медико-санітарної допомоги.

«Розуміючи те, в якому стані зараз перебувають заклади охорони здоров’я, тепер вже Покровської громади, та врахувавши виклики, які постали перед медиками в умовах пандемії, Світлана Анатоліїна звернулася до голів Великомихайлівської та Маломихайлівської громад із пропозицією укласти договір міжмуніципального співробітництва», – йдеться на офіційному сайті громади селища Покровськ.

При цьому селищний голова зауважила, що укласти договір потрібно якнайшвидше, адже наступним кроком буде реєстрація договору у Мінрегіоні, що в подальшому дасть можливість отримати додаткові кошти на фінансування лікарень із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

Окрім того, на нараді прийняли рішення про створення робочої групи із числа фінансистів виконавчого комітету селищної ради та закладів охорони здоров’я громади задля вирішення нагальних питань фінансування.

Головні лікарі закладів охорони здоров’я Покровської громади доповіли присутнім про ті проблеми, з якими зіштовхнулися в умовах реформування медицини та пандемії. Зі свого боку, селищний голова дала відповідне доручення про направлення листа до Національної служби охорони здоров’я щодо надання офіційного дозволу та фінансування (пакету послуг) Покровській лікарні на лікування пацієнтів із симптомами Covid-інфекції, адже зараз лікарі та медпрацівники інфекційного та реанімаційного відділень щодня наражаються на небезпеку, рятуючи життя людей.

Головний лікар Покровської лікарні Володимир Коломоєць доповів, що нещодавно вдалося придбати додатково п’ять апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) за рахунок спонсорських коштів, наданих сільськогосподарськими товариствами, які здійснюють свою діяльність на території Покровського району. Відтепер лікарня має вісім апаратів швл для лікування «тяжких» хворих з коронавірусом.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: