На Дніпропетровщині спалах COVID-19 серед священників

22 липень 2020 о 19:00 - 6671
На Дніпропетровщині спалах COVID-19 серед священників

Захворіли 15 свяженнослужителів у п’яти відділеннях релігійної громади.

Як повідомляє прес-служба Дніпропетровської облради, у період з 17 липня зареєстровано спалах захворювання на COVID серед служителів культу. Стало відомо про 15 позитивних результатів тестів  серед священнослужителів. Шестеро захворілих госпіталізовані, інші перебувають в самоізоляції.

Також встановлено коло контактних осіб за місцем проживання та місцем проведення богослужінь. Загалом 29, з яких 9 — позитивних.

«Враховуючи місце мешкання та служби хворих, не виключена можливість подальшого розповсюдження спалаху захворювання серед священнослужителів та прихожан. Оскільки тільки по першому захворілому під час богослужінь в м. Дніпро та м. Петропавлівка за два тижні могли брати участь більше ніж 2 тисяч осіб», — повідомив керівник обласного лабораторного центру Роман Чуб.

Раніше в релігійних організаціях вже виникали спалахи, що приводили до тяжких наслідків та значного розповсюдженню хвороби.

«Ми звертаємося до керівників всіх релігійних організацій забезпечити проведення протиепідемічних заходів:  використовувати засоби індивідуального захисту, захворілих священнослужителів відсторонити від контактів з оточуючими в рамках процедури самоізоляції, яка є обов’язковою, проводити очищення та поточну дезінфекцію приміщень, рекомендовано здійснювати релігійні заходи або на відкритому повітрі, або за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв.м.», — прокоментував ситуацію голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник.

Наразі продовжується процес встановлення кола контактних осіб та дезінфекції приміщень релігійних організацій.

Поділитися: