На Дніпропетровщині скоротили кількість районів

21 липень 2020 о 09:00 - 8479
На Дніпропетровщині скоротили кількість районів

У рамках проведення адміністративної реформи та децентралізації Верховна Рада України суттєво змінила кількість районів в державі, а також функції керівника територій.

Про те, що змінилося і як буде далі — коментар голови Дніпропетровської обласної ради Святослава Олійника.

«З нового року в Дніпропетровській області буде 7 районів. Що це значить та що зміниться для пересічних громадян?
Відтепер в кожному новоствореному районі буде працювати префект – представник Президента. Його головна функція не керівництво районом, а юридичний нагляд за дотриманням органів місцевого самоврядування конституційних норм при прийнятті рішень. Функція префекту виключно наглядова, його компетенція — юридична. Президент – гарант Конституції, тож префект, як його представник, має контролювати дотримання її норм.
Господарська діяльність залишається за органами місцевого самоврядування, тобто за керівництвом об’єднаних територіальних громад, міст, селищ», – зазначив Олійник.

Щодо функціонування районних рад та районних адміністрацій, то, на думку голови обласної ради, на даний момент функції цих органів вже дублюються з функціями ОТГ.

«Тому це остання каденція райрад та райдержадміністрацій. Таким чином, скоротяться і витрати на владу. Область зекономить понад 500 млн на рік тільки на утриманні цих органів. Тому реформа пройде безболісно. Але є проблема, коли керівники деяких громад нараховують собі зарплати від 60 до 90 тис гривень на місяць. Це надмірне навантаження на бюджети ОТГ. Потрібно вводити норми», – розповів голова облради.

Він підкреслив, що адміністративна реформа у сукупності з децентралізацією, дозволить максимально наблизити адмін.послуги до громадян.

Сервіс не потрібно прив’язувати до місця розташування офісу префекту. До того ж динамічно розвивається сервіс електронних послуг, ми докладаємо до цього немалих зусиль. Також довідки можна отримувати у ЦНАПАХ. Їх в області зараз більше 40.

«Головне, що ми маємо змінити – це наше загальне уявлення про район, про його нові функції», – підкреслив Святослав Олійник.

Поділитися: