На Дніпропетровщині псують білборди з політичною рекламою

26 серпня 2020 о 09:00 - 13132

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


На Дніпропетровщині псують білборди з політичною рекламою

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували зовнішню рекламу потенційних кандидатів на посади голів та депутатів місцевих рад в Дніпропетровській області. Не обійшлося без пошкодження білбордів та наметів.

Про це повідомила пресслужба організації.

Так, 15 серпня до Кам’янського відділення поліції надійшло повідомлення про пошкодження білборду Блоку Вілкула «Українська перспектива». Рекламний щит був розмальований червоною фарбою:

«Встановлена особа, яка це зробила. З чоловіком була проведена профілактична бесіда. Складено адміністративний протокол за ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство). Адміністративний матеріал направлено до Заводського районного суду», – розповіла ОПОРІ Ольга Кузнєцова, заступниця начальника відділу комунікації ГУНП в Дніпропетровській області.

Окрім білбордів чинного міського голови Юрія Вілкула, в місті Кривому Розі спостерігачі зафіксували політичну рекламу Костянтина Павлова. Останній був заступником криворізького міського голови, депутатом обласної ради та нардепом від «Партії регіонів». Наприкінці серпня Вадим Рабинович представив Костянтина Павлова в якості голови криворізької міської організації партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ).

21 серпня білборд з Павловим, розташований біля громадської зупинки «Олімп», був залитий червоною фарбою:

Представники партії ОПЗЖ активно рекламуються і в Дніпрі. По всьому місту фіксуються намети, в яких проводиться опитування містян на «місцевому референдумі». На наметах російською написано «Днепр – наш город»:

Один з наметів було пошкоджено. «Інформація про цю подію внесена до журналу єдиного обліку Чечелівського відділення поліції. Триває перевірка», – підтвердила Ольга Кузнєцова.

15 серпня у м. Кам’янське спостерігачі ОПОРИ зафіксували пошкоджений білборд Геннадія Гуфмана, голови Дніпропетровської обласної організації партії ОПЗЖ. «Ми переможемо – стабільність повернеться», – обіцяє політик:

У Дніпрі зафіксувано рекламний щит Геннадія Гуфмана на перехресті вулиць Калинова та Янтарна, на якому міститься інформація російською мовою:

При цьому, у статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» говориться, що мовою реклами в Україні є державна мова. Теж саме зазначено у ст. 6 Закону України «Про рекламу». Відповідно до ч.1 ст.10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова».

ОПОРА звернулася за коментарями до прессекретарки Г. Гуфмана Анни Кондракової щодо білбордів російською мовою. Відповідь була короткою:

«Дивіться ст. 10 Конституції України» («В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України»).

Загалом, найбільше зовнішньої реклами спостерігачі зафіксували від політичних партій: «Перспектива», «Слуга народу» та «Опозиційна платформа – За життя».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: