На Дніпропетровщині поліція викрила злочинне угруповання

27 листопада 2020 о 18:10 - 615

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


На Дніпропетровщині поліція викрила злочинне угруповання

На Дніпропетровщині поліцейські провели спецоперацію з ліквідації діяльності злочинної організації . Затримано її лідера і трьох учасників, яких підозрюють у рейдерських захопленнях, обкладанні «даниною» бізнесменів, скоєнні злочинів на замовлення. 

Зловмисникам вже повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, у тому числі за створення та участь у злочинній організації та поширенні злочинного впливу. Про це повідомляється на сайті Нацполіції у Дніпропетровській області.

Правоохоронці стверджують, що в ході досудового слідства зібрали докази причетності зловмисників до рейдерського захоплення дніпровського ринку будівельних матеріалів з деревини в 2018 році. Ринок був повернутий власнику, підприємці платили рекетирам “данину”, але загарбники на цьому не зупинилися і вдруге “віджали” ринок уже в цьому році. Також правоохоронці заявили, що встановили причетність членів організованої злочинної групи до замовного нападу на медичного працівника – до лідера ОЗУ звернулася головний лікар одного з медичних установ з проханням “розібратися” з підлеглим, мотивуючи це особистою неприязню.

За даними слідства у кожного учасника була своя роль у діяльності злочинної організації. Її лідер керував і приймав усі рішення, колишній правоохоронець надавав юридичні послуги під час рейдерських захоплень, решта – організовували виконання злочинних наказів свого лідера і безпосередньо брали участь у злочинах.

26 листопада лідеру злочинної організації повідомили про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), ч. 3 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності), ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) та ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Крім того, одному з учасників  – за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 206, ч. 3 ст. 206-2 та ч. 2 ст. 121. До речі, він вже був засуджений за грабіж, а у липні цього року отримав ще один вирок за побиття працівника поліції.

Ще трьом – за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 206, ч. 3 ст. 206-2, одного з них уже затримували під час проведення першого етапу спецоперації. Судом йому було обрано запобіжний захід  у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 175 тисяч гривень застави, яку він сплатив.

Також про підозри повідомлено колишньому правоохоронцю – за ч. 3 ст. 206-3 і головному лікареві медичного закладу  – за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 121 (пособництво в нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження) та ч. 1 ст. 255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу).

Наразі у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України затримані лідер та три учасники злочинної організації.

Вирішується питання про обрання всім підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: