Україна в 2021 році очікує отримати три транші від МВФ на загальну суму 2,2 мільярда доларів. Про це глава НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв’ю Reuters.
“Ми очікуємо три транші, по 0,5 мільярда SDR кожен, на загальну суму близько 2,2 мільярда доларів в цьому році, а решту грошей у 2022 році“, – сказав Шевченко.
У червні минулого року МВФ затвердив програму на 5 мільярдів доларів на підтримку української економіки у зв’язку з пандемією коронавірусу.
“Робота місії триває. За результатами цього тижня стане більш зрозуміло, яких домовленостей ми досягаємо “, – відповів Шевченко на запитання, чи може Київ очікувати отримання грошей до кінця першого кварталу.
За його словами, регулятор виконує зобов’язання МВФ і послаблює занепокоєння щодо незалежності НБУ, які виникли після відставки Якова Смолія в минулому році. Шевченко також наголосив на необхідності прийняття ряду законопроектів, які дозволять залучати більшу кількість позик.
Також він розповів, що уряд хоче випустити євробонди на суму 2,4 мільярда в 2021 році. Національний банк очікує, що іноземні інвестори принесуть близько 1 мільярда доларів завдяки покупці держоблігацій в цьому році.
Нагадаємо, в Україні затвердять нову стратегію боротьби з бідністю до 2030 року.