МВФ чекає від України реформ не тільки в судовій системі для подолання корупції

16 липня 2021 о 16:00 - 4465

Євген ОхайнийЄвген Охайний


МВФ чекає від України реформ не тільки в судовій системі для подолання корупції

У МВФ розповіли, що чекають від України рішучих дій щодо реформ не тільки в судовій системі для подолання корупції.

Таку новину повідомили у Finance.ua.

Ухвалення Верховною Радою кількох важливих законів, зокрема про роль міжнародних експертів при відборі членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), є позитивним сигналом, однак необхідний прогрес і в інших секторах.

Представник МВФ Джеррі Райс сказав, що вони очікують більше прогресу в різних секторах, тому будуть вести дискусії з владою України.

Тільки такі дії зможуть дати можливість отримати від МВФ другий транш за програмою stand by.

Також щодо візиту міністра фінансів Сергія Марченка Райс назвав цю зустріч “дуже конструктивною”.

На цій зустрічі обговорю вались питання, щодо Національного банку України, банківського нагляду та виведення банків з ринку, фіскального дефіциту, відновлення та посилення антикорупційної системи.

Довідка:

  • МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму Stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
  • Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року – із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня – наступного. Розміри другого і третього траншу – по $700 млн, четвертого – $560 млн і заключного п’ятого – $980 млн. Однак цей план був порушений.
  • Віртуальна місія з першого перегляду програми Stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України. Цю позицію пізніше представники Фонду неодноразово підтверджували.

Раніше «Лица» також писали про те, що $650 мільярдів допомоги найбільш постраждалим від пандемії країнам розподілять до вересня — МВФ.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: