MOVA про карантин: скільки втратили дніпровські пивовари та що замислили

18 серпня 2020 о 19:05 - 76319

Andrey FedorovAndrey Fedorov


MOVA про карантин: скільки втратили дніпровські пивовари та що замислили

За перші місяці карантину, навесні 2020-го, дніпровська MOVA зазнала значних втрат. Відновлюватися почали разом з послабленням карантину. Більш того, не дивлячись на коронакризу, вони не відступили від своїх планів та націлені запустити власний сучасний пивний завод в обумовлені строки.

        Карантин загартував

«Перше, що спало на думку – ну все, капець!», – згадує реакцію на повідомлення про введення карантину в Україні в середині березня 2020 року Борис Гільдін. Він – співзасновник дніпровської компанії MOVA, яка постачає власне та імпортоване пиво в паби і інші заклади готельно-ресторанного бізнесу Дніпра. Наприклад, – в паб «3 ноги» (центр міста, вул. Магдебурського права, 3а), де ми зустрілися з Гільдіним, щоб поговорити про бізнес в часи коронакризи.

У пабі «3 ноги»

«Ми розуміли, що [через карантин] закривається 99% закладів. Ніхто не працює, нікуди ми пиво продавати не можемо, а у нас зварено на складі близько 12 тон. Його кудись потрібно реалізувати і щось треба з ним робити», – розповідає Борис Гільдін.

Карантин призвів до скорочення оборотів компанії приблизно на 60%.

Згодом підприємці знайшли вихід із ситуації, зробивши власну доставку розливного пива. Вони почали своїми силами, на своїх машинах, розвозити пиво по місту. Зробили доставку по Україні. Активно рекламувалися в Інтернеті.

Відсутність можливості вийти в бар, в ресторан, щоб випити пива, надихало поціновувачів хмільного напою робити замовлення додому. Продажі пішли вгору та дещо врятували ситуацію. Гільдін впевнений, що без організації власної доставки втрати були би набагато більшими.

«Якщо говорити про ситуацію на сьогоднішній момент, то, в принципі, ми вийшли на оборот докарантинний. По суті, зараз, ми відновили той обсяг продажів, який у нас був до карантину. І це незважаючи на те, що, по суті, зараз відсотків 50-60 закладів не працюють повноцінно», – каже співвласник компанії MOVA.

Разом з відновленням оборотів компанія відновила команду у повному обсязі.

Команда MOVA

Через карантин підприємцям довелося відправити частину людей у відпустку за свій рахунок, а решті – урізали зарплатню. Це був вимушений захід. І співробітники віднеслися до цього з порозумінням. Наразі доставку розливного пива згорнули – відпала необхідність. Головне, що лишився безцінний досвід. 

Всупереч карантину

Основний напрям діяльності компанія MOVA – варіння пива. В арсеналі броварні шість постійних сортів пива (Blanche, Hercules Porter, Stout V та Stout I, C.C.Citra IPA, Candy PA) та імпортоване пиво всесвітньо відомих та ексклюзивних брендів. Їхню продукцію, окрім закладів готельно-ресторанного бізнесу, можна зустріти в дніпровських супермаркетах VARUS та Сільпо.

На сьогоднішній день пиво вони варять на орендованій броварні. Проте, вже восени цього року, не дивлячись на коронакризу, MOVA планує відкрити власний сучасний пивзавод у Дніпрі. На початку серпня їм доставили циліндро-конічні танки (ємності для бродіння пива). Монтувати чеське обладнання на заводі мають спеціалісти із Чехії. Плановому відкриттю заводу може перешкодити пандемія коронавірусу. Якщо закриють кордони і чехи не зможуть приїхати, то відкриття заводу доведеться дещо перенести.

Майбутній завод

«Компанія MOVA – це не тільки броварня. У нас є декілька напрямів, тому що ми стараємося розвивати пивну культуру», – каже Богдан Точка, пивовар та співзасновник компанії MOVA. Крім напрямів пивоваріння та імпорту вони проводять крафтові фестивалі у Дніпрі та різні тематичні зустрічі.

«Чому ми так назвали пивоварню? Пиво, як продукт, – спосіб спілкування. Це засіб комунікації», – пояснює Точка.

І, здається, у них це виходить. Виходить виробляти добрий засіб для комунікації.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: