Міська рада Дніпра готує екологічну програму, яка суперечить законодавству

28 січня 2021 о 16:15 - 1450

AvatarVirsavia Gonchar


Міська рада Дніпра готує екологічну програму, яка суперечить законодавству

Дніпровська міськрада і рада Дніпровського району готують екологічну програму і програму поводження з відходами, які не пройшли процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище.

Про це заявила у Facebook член Громадської ради при Міністерстві охорони навколишнього середовища, керівник “Екопатруля” Тетяна Лампіка.

Вона зазначила, що це потрібно представникам місцевої влади, щоб обгрунтувати фінансування заходів.

“Екопатруль”, громадське формування “Екологічний патруль” вирішили перевірити вибірково інші області, невеликі міста і з’ясували: про СЕО (стратегічна екологічна оцінка) забули буквально всі !!! “– написала активістка.

Вона нагадала, що закон “Про стратегічну екологічну оцінку” регулює відносини в сфері оцінки наслідків для навколишнього середовища, в тому числі для здоров’я населення, і прийняття місцевих програм без урахування вимог цього закону суперечить правовим нормам. Також Лампіка зазначила, що програми не проходили громадське обговорення.

“Хочу відзначити, що зараз такі проекти вивісили на сайтах Маріуполя, Дніпра, Кривого Рогу, тобто промислових міст. Я прошу активну громадськість перевірити у себе в населеному пункті цей факт і звернути увагу Міністерства охорони навколишнього середовища на таку проблему”, – наголошує і закликає Тетяна Лампіка.

За даними керівника “Екопатруля”, процедуру пройшли лише в Кам’янському Дніпропетровської області. Це єдиний населений пункт, який виконав вимогу законодавства.

Нагадаємо: Міський голова Кам`янського повідомив про ультиматум з боку фірми-прибиральника.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: