Місцеві вибори-2020: підкуп виборців, здешевлення вартості подарунків

03 жовтня 2020 о 13:10 - 3567
Місцеві вибори-2020: підкуп виборців, здешевлення вартості подарунків

Громадянська мережа «Опора» фіксує випадки підкупу виборців на нинішніх місцевих виборах від 200 грн та здешевлення вартості подарунків від кандидатів у порівнянні з минулими виборчими кампаніями.

Про це розповіла голова правління «Опори» Ольга Айвазовська.

«На жаль, є факти і пропозиції грошей. Голос коштує у нас на цих виборах від 200 грн і пропозиції ці лунають, у тому числі й через засоби комунікації – месенджер, телеграм-канали – дуже активні», – сказала вона.

За її словами, на певному етапі організатори такої діяльності навіть не розуміли, як приховати свій телефон, і «Опора» подала щодо цього «не одну заяву до поліції».

У той же час Айвазовська нагадала, що законодавство передбачає за підкуп виборців від 2 до 6 років ув’язнення для організаторів підкупу, у разі виявлення змови осіб – від 6 до 7 років ув’язнення, для виборців – 2 роки обмеження волі, 2 роки громадських робіт або штраф 6.800 грн.

Водночас очільниця «Опори» підкреслила, що продукція у вигляді подарунків для виборців від кандидатів нинішньої виборчої кампанії стала дешевшою.

Серед найцікавішої агітаційної продукції вона виокремила випадок, коли один із кандидатів дарував кришки для закруток з надрукованим на пачці своїм ім’ям.

Водночас аналітик «Опори» Олександр Неберикут додав, що один із кандидатів пропонував виборцям старшого віку безкоштовне тестування на COVID-19, є приклади пропозиції безкоштовного медстрахування на випадок захворювання на коронавірус, подарунки лікарням тощо.

При цьому він уточнив, що з початком виборчого процесу у вересні така діяльність значно згорнулася, зважаючи на посилену Виборчим кодексом відповідальність.

До речі, ЦВК визначила, з якої суми починається підкуп виборця.

Поділитися: