Мінімальні виплати “чорнобильцям” з інвалідністю перевищили прожитковий мінімум

16 грудня 2021 о 08:00 - 7834

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Мінімальні виплати “чорнобильцям” з інвалідністю перевищили прожитковий мінімум

Міністр соціальної політики Марина Лазебна взяла участь у нараді щодо соціального захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС під головуванням президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє веб-портал органів виконавчої влади.

Під час наради Марина Лазебна повідомила, що в результаті підвищення, проведеного в липні 2021 року, мінімальні пенсійні виплати людям з інвалідністю з-поміж ліквідаторів аварії на ЧАЕС перевищили фактичний розмір прожиткового мінімуму в кілька разів:

  • по І групі – в 2,8 раза і склали 10 340 грн;
  • по ІІ групі – в 2,2 раза і склали 8 272 грн;
  • по ІІІ групі в 1,7 раза і склали 6 204 грн.

У результаті перерахунків з 1 липня 2021 року збільшення склало в середньому 2 300 гривень.

Також вона зазначила, що минулого тижня уряд ухвалив постанову, якою передбачається два етапи підвищення пенсій для цієї категорії пенсіонерів. Зокрема, з 1 січня 2022 року пенсійні виплати для них будуть не меншими за:

  • 14,600 грн – по І групі інвалідності;
  • 9,500 грн – по ІІ групі інвалідності;
  • 7,000 грн – по ІІІ групі інвалідності.

А з 1 грудня будуть збільшені розміри пенсії для 18 тисяч осіб із урахуванням збільшення середньої заробітної плати, яка враховується при обчисленні пенсії.

Зазначена програма підвищень охопить більше 60 тисяч осіб.

«Крім того, ми не забуваємо про родини загиблих ліквідаторів. Уряд подав до Верховної Ради ініційований Президентом України законопроект про підвищення пенсійного забезпечення сім’ям загиблих військовослужбовців, у тому числі з-поміж ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС», – повідомила Марина Лазебна.

Коментуючи інші програми соціальної підтримки, міністр соцполітики зазначила, що деякі з них були «заморожені» та їхні розміри не переглядали  багато років.

«Щорічну допомогу на оздоровлення не переглядали з 2005 року. Тому у 2022 році Міністерство запланувало її підвищення більше, ніж у 3 рази.

Компенсація на харчування не переглядалась з 2015 року. У 2022 році ми вперше з цього часу збільшимо її на 20%.

Фінансування програми санаторно-курортного лікування для ліквідаторів протягом двох років ми збільшили більше ніж на 50%. Зокрема, у 2022 році саме на цю програму передбачено 269 мільйонів гривень, що дозволить забезпечити заплановані підвищення розміру вартості путівок.

Є ще один борг держави перед цими людьми. Підвищення щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю. Його було заморожено з 2014 року.

Виправлення цієї несправедливості Уряд передбачив разом з іншими у законопроекті про упорядкування прожиткового мінімуму. Цей законопроект з лютого, тобто майже рік, знаходиться на розгляді Верховної Ради України. У разі його прийняття ця виплата буде підвищена та регулярно переглядатись в залежності від рівня інфляції.

Я хочу подякувати нашим героям – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС за те, що ціною свого здоров’я і життя спасали наступні покоління. Кожен з нас перед вами в неоплатному боргу.

Можливо, ті кроки, які ми вже встигли зробити, ще є недостатніми. Але вони точно свідчать, що держава повернула фокус уваги суспільства до потреб та життєвих питань ліквідаторів аварії на ЧАЕС. І системно вирішуватиме їх надалі», – зазначила Марина Лазебна.

Раніше «Лица» також писали про те, що на Дніпропетровщині розповіли як опікуються ліквідаторами ЧАЕС.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: