Мінекономіки впроваджує експеримент з безкоштовного навчання безробітних для IT-сфери

21 січня 2021 о 11:00 - 925
Мінекономіки впроваджує експеримент з безкоштовного навчання безробітних для IT-сфери

Мінекономіки спільно з Мінцифри та Державним центром зайнятості започатковують експеримент професійного навчання безробітних інформаційним технологіям.

Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 20 січня, на черговому засіданні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Першим містом визначено Київ, але при успішному завершенні експерименту планується його розширити й на інші міста України.

«Мінекономіки продовжує системну роботу щодо зайнятості населення та допомагає громадянам України знаходити роботу з конкурентною заробітною платою. Тепер безробітні можуть набути кваліфікацію в IT-сфері та отримати перспективну роботу. При цьому протягом навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Петрашко.

Учасниками експерименту є роботодавці з IT-бізнесу, профільні суб’єкти освітньої діяльності та зареєстровані безробітні.

Відбір навчальних закладів відбуватиметься за певними критеріями. Так, суб’єкти освітньої діяльності мають бути розташовані в межах Києва, проводити навчання у сфері консультування з питань інформатизації, або компʼютерного програмування, мати досвід освітньої діяльності не менше ніж п’ять років та відповідну матеріально-технічну базу.

Відбір кандидатів для проходження професійного навчання здійснюється на добровільній основі з числа осіб, зареєстрованих у Київському міському центрі зайнятості. Навчання не може тривати більше 6 місяців. А після його успішного завершення, роботодавець зобов’язаний працевлаштувати безробітного щонайменше на рік із встановленою заробітною платою у розмірі не менше двох мінімальних заробітних плат.

Нагадаємо, у міністерство цифрової трансформації України завили про те, що розглядають можливість створення  незалежного регулятора безпеки в Інтернеті та відстежують світовий досвід з цього питання.

Поділитися: