Мінекономіки буде відстежувати ціни на продовольство

19 березня 2021 о 19:30 - 962
Мінекономіки буде відстежувати ціни на продовольство

Мінекономіки здійснюватиме моніторинг цін на соціально значущі продукти та запровадило декларування цін.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Мінекономіки провело низку консультацій з асоціаціями виробників і роздрібних мереж, що працюють на цих ринках.

Усі сторони погодилися, що відповідно до прогнозних балансів попиту та пропозиції, внутрішній ринок повністю забезпечений основними видами продовольства внутрішнього виробництва. При цьому, учасники ринку підтвердили, що вони готові стабільно та безперебійно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах.

Водночас, в Мінекономіки підкреслили наявність об’єктивних факторів зростання цін на продукти через зростання цін на сировину в усьому світі. Зокрема, йдеться про зростання ціни на пшеницю на 60%, а на соняшник — на 120%:

«Цей факт зростання цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується за світовими цінами», — зазначили в Мінекономіки.

В уряді запевнили, що вдаватимуться до заходів щодо попередження значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів. Серед таких заходів — декларування цін на товари, що мають важливу соціальну значимість.

«Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари Міністерство здійснює моніторинг цін на продукти і веде постійний діалог з рітейлерами і виробниками», — розповів голова Мінекономіки Ігор Петрашко.

Також ми писали: В Україні різко зросли ціни на деякі продукти.

 

Поділитися: