«Ми хотіли, щоб звернули увагу на села»: як фестиваль у селі переріс в бізнес-ідею і що з цього вийшло

31 травня 2021 о 20:35 - 11855

Andrey FedorovAndrey Fedorov


«Ми хотіли, щоб звернули увагу на села»: як фестиваль у селі переріс в бізнес-ідею і що з цього вийшло

Мешканці села Маломиколаївка Миколаївської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) збираються створювати кооператив по виробництву цукатів і іншої продукції, який може почати роботу вже в 2022 році.

Староста Петрівського старостинського округу, до якого входить й Маломиколаївка, Світлана Гарнадко каже, що все через згуртованість людей. За її словами, історія почалася приблизно в 2015 році, коли мешканці села проводили толоки. Потім вони вирішили організовувати собі дозвілля: святкували разом свята, проводили інші заходи. В результаті, в селі з’явилася ініціативна група «Герцевські господині». Назва, каже Гарнадко, походить від народної назви села – Герцево. В селі Петрівка жив пан Герцен, а в селі Маломиколаївка були його конюшні.

«Народна така назва. Герцево [на село] казали. Не Маломиколаївка, а Герцево», – пояснює староста.

В 2019 році «Герцевські господині» організували у селі «Герцевський Гарбус#Fest». Захід провели не просто для того, аби з цікавістю провести час, а ще й тому, щоб звернути увагу громадськості на проблеми села.

Інсталяція у центрі Маломиколаївки

За словами Світлани Гарнадко, Маломиколаївка славилася вирощування гарбузів. Тут завжди їх скуповували з інших сіл на корм худобі. Тож, вся тематика фестивалю була присвячена гарбузу.

«І була у нас така солодка страва, як цукати. Так вони сподобалися всім, ми зрозуміли, що можемо їх в подальшому виготовляти», – каже староста.

З огляду на те, що їхня громада намагається слідкувати і приймати участь у всіх конкурсах, грантах, село вирішило взяти участь у конкурсі «Неймовірні села Україна». Їхня ідею стосовно вироблення цукатів сподобалася організаторам, ініціативну групу від села вирішили підтримати і виділили 100 тис грн на закупівлю обладнання.

До кінця березня 2021 року мешканці села отримали всю необхідну техніку.

Наразі ініціативна група підшукує будинок та чекає осені, на врожай гарбузів. Попереду ще багато справ з налагодження роботи майбутнього кооперативу.

Світлана Гарнадко припускає, що кооператив може почати працювати вже 2022 році. Процес старту затягується, у тому числі, через коронавірусну пандемію.

Більше – у відеоматеріалі.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: