«Ми повинні бути як ніколи дружними»: фермери Дніпровщини створюють політичну платформу

11 березня 2021 о 14:26 - 6701
«Ми повинні бути як ніколи дружними»: фермери Дніпровщини створюють політичну платформу

10 березня у будинку профспілок у Дніпрі відбулася річна звітна конференція Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області, в якій взяли участь 154 людини.

На заході обговорили проблеми фермерства та сільського господарства, у тому числі блокування податкових накладних, ринок землі, рейдерство, податкові нововведення. Та представили звіти асоціації.

Першим прозвітував про діяльність Асоціації в минулому році її голова Анатолій Гайворонський. За його словами, припинилося рейдерство зі сторони прокуратури та поліції, Асоціація домоглася від податкової скасування перевірки по ліцензуванню пального, запрацювало товариство Асоціації та створена електронна газета. Із того, що не вдалося – організувати підписку фермерської газети та об’єднати фермерів у хороший кулак.

Гайворонський також відзначив, що на зустрічі «не так багато фермерів», а в деяких районах області взагалі немає активних лідерів (Синельниківській, Магдалинівський, Томаківський, Петропавловський) і з фермерами працюють напряму.

Основні тези конференції: у фермерів стає все більше проблем, вирішити які можна тільки об’єднавшись в єдиний кулак.

«Наступив той час, коли ми повинні бути як ніколи дружними, як ніколи згуртованими. Те, що зараз в залі сидить, я би не сказав, що зал повний, нас не так багато… Це говорить про те, що ми ще не зрозуміли ситуації, що нас жде», – сказав голова Асоціації.

Виступали представники податкової, поліції, чиновники різних рівнів, представники бізнесу, різних організацій, представники фермерських асоцій Запорізької, Донецької, Полтавської та Харьківської областей.

Серед інших, представниця державного фонду підтримки  фермерських підприємств повідомила, що кошти на реалізацію програм підтримки фермерів є, але фермери не дуже активно звертаються.

На конференції також стало відомо, що відбудеться скорочення штату КП «Центр підтримки малого та середнього бізнесу» Дніпропетровської облради.

На конференції, серед іншого, визнали задовільною роботу Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області у 2020 році, обрали делегатів на конференцію всеукраїнської асоціації фермерів та приватних землевласників, а також вирішили створювати політичну платформою разом з об’єднанням підприємців.

 

Поділитися: