Мешканці Марганцю готують звернення до міської влади, аби зберегти історичну бруківку

03 вересня 2021 о 17:00 - 3246

AvatarVirsavia Gonchar


Мешканці Марганцю готують звернення до міської влади, аби зберегти історичну бруківку

На Дніпропетровщині товариство «Марганець туристичний» готує звернення до міської ради, аби зберегти історичну кам’яну бруківку на дорогах міста та видалити з деяких вулиць асфальт, який її закриває.

В ефірі Українського радіо Дніпро голова товариства «Марганець туристичний», директор Марганецького краєзнавчого музею Мар’ян Корбут повідомив, що у місті є близько 30 доріг, вимощених історичною кам’яною бруківкою. Історики намагаються їх зберегти та вважають їх цікавими для туристів.

Як розповів Мар’ян Корбут, товариство «Марганець туристичний» розробило мапу міста, де позначили практично всі вулиці, викладені каменем. Він вважає, що кам’яні дороги – це якісно та гарно, окрім того, це частина історичної спадщини, яку треба зберегти.

За словами кандидата історичних наук, краєзнавця Максима Кавуна, кам’яна бруківка не є пам’яткою культурної спадщини, але вона має історичну цінність та є цікавою у туристичному плані і її необхідно зберігати. Зараз, приміром, у Дніпрі фрагменти кам’яної бруківки ХІХ століття можна побачити на десятьох вулицях. Також збереглися і цілі масиви історичної бруківки.

Раніше дніпровський блогер і краєзнавець Артем Костюк повідомляв, що в жовтні 2019 року в Дніпрі, біля ЦУМу, під час ремонту підземних комунікацій виявили бруківку початку минулого століття.

Як зазначив Максим Кавун, такі знахідки потрібно залишати, маркувати, накривати склом або огороджувати, щоб мешканці знали й цікавилися історією міста.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: