Меру Дніпра Філатову пропонували рекордний хабар, НАБУ розпочало розслідування

19 жовтня 2022 о 08:55 - 15680

Avataradmin


Меру Дніпра Філатову пропонували рекордний хабар, НАБУ розпочало розслідування

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрила колишнього народного депутата та ексголову державної компанії “УкрБуд” Максима Микитася, який вже є фігурантом низки розслідувань, у спробі підкупу мера Дніпра.

Про викриття повідомила пресслужба НАБУ.

“18 жовтня 2022 року НАБУ і САП викрили колишнього нардепа на спробі підкупу за 22 мільйони євро міського голови Дніпра. Це — одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні”, — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, у жовтні 2022 року екснардеп, а також у минулому топпосадовець державної компанії “УкрБуд”, запропонував міському голові міста Дніпро неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. З огляду на вказані посади, йдеться про Максима Микитася (на фото), який очолював “Укрбуд” із 2010 по 2016 роки, а у липні 2016 був обраний депутатом Верховної ради на проміжних виборах за одномандатним  округом №206 у Чернігівській області.

“Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту — до 2027 року. “Лояльність” мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 мільйонів євро), що становить відповідно 22 мільйони євро”, — пояснили в НАБУ.

Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку, зауважили правоохоронці.

Антикорупційне бюро розпочало розслідування за заявою мера Дніпра Борис Філатов. Попередньо дії Микитася кваліфікували за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу. У разі доведення провини йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Нині вирішується питання про повідомлення екснардепу підозри.

Правоохоронці нагадали, що Микитась є також обвинуваченим в іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП, за фактом заволодіння 81 мільйоном гривень коштів Нацгвардії.

“Справа наразі слухається у суді”, — зауважили в НАБУ.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: