Криптовалюта «прямо із трансформатора»: СБУ на Дніпропетровщині заблокувала майнінг-ферму

09 червень 2021 о 19:00 - 377

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Криптовалюта «прямо із трансформатора»: СБУ на Дніпропетровщині заблокувала майнінг-ферму

Кіберфахівці СБУ викрили «добувачів» криптовалюти, які підключили своє обладнання до однієї з трансформаторних підстанцій на Дніпропетровщині.

Про це інформує сайт СБУ.

Задокументовано, що за 3 місяці протиправної діяльності зловмисники завдали тільки прямих збитків на понад 2 млн грн. Вони не просто викрадали електроенергію, а й створити загрозу для критичної інфраструктури регіону.

Співробітники СБУ встановили, що організатори створили потужну майнінг-ферму. Ділки розмістили обладнання у орендованих складських приміщеннях та під’єднались до потужностей енергооб’єкту, розташованого неподалік.

Для приховання фактів викрадення та заниження показників спожитої електроенергії, зловмисники з використанням спеціалізованого обладнання втрутитись у роботу обліку системи. Дії зловмисників могли призвести до нештатних ситуацій з безперебійним постачанням електроенергії населенню та підприємствам.

У ході обшуків правоохоронці вилучили:

  • понад 350 одиниць обладнання для генерації криптовалют;
  • спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії.

Наразі встановлюються всі обставини скоєння злочинів за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Документування протиправної діяльності здійснювалось УСБУ в Дніпропетровській області за координації Департаменту кібербезпеки СБ України спільно зі слідчими ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

Довідка:

Майнінг (від англ. mining — видобуток корисних копалин) — діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі різних криптовалют, зокрема в біткоїнах. Вироблені обчислення забезпечують захист від повторного використання одних і тих же одиниць валюти та стимулюють майнерів витрачати свої обчислювальні потужності і підтримувати роботу мереж. Зазвичай майнінг потребує не лише великих потужностей спеціального обладнання, а й значної кількості електроенергії для  функціонування ферми.

“Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: