КП «Кривбасводоканал» зливає відходні води в Саксагань

14 квітня 2021 о 19:00 - 1449

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


КП «Кривбасводоканал» зливає відходні води в Саксагань

Поки Державна екологічна інспекція штрафує ДП «Кривбасшахтозакриття» за дозволений кабміном регламентний скид шахтних вод у р. Інгулець, КП «Кривбасводоканал» скидає шахтні води в річку Саксагань.

Про це повідомили активісти Громадської спілки “Екологічна рада Криворіжжя”.

Екологи нагадали, що саме Комунальне підприємство сьогодні здійснює транспортування шахтних вод від шахт до ставка-накопичувача в балку Свитстунова та у хвостосховище ПрАТ «Північний ГЗК».

Зважаючи на чисельні звернення мешканців міста, активісти проведуть обстеження території ставків-відстійників, розташованих біля насосної станції «Шахтарська».

«Під час обстеження 05.04.2021р. ставків-відстійників біля насосної станції Шахтарська були виявлені численні свідчення витоку шахтних вод з ставків-відстійників, внаслідок  чого відбулося забруднення водоохоронної зони р. Саксагань та ґрунтів, прилеглої до ставків-відстійників території. Сам ставок був переповнений, огороджуючі бетонні дамби були вкриті водою, шахтні води продовжували надходити, а насосна станція, яка повинна відкачувати шахтні води з накопичувача, не працювала. За інформацією працівників, насосна станція не відкачує шахтні води в зв’язку з поривом магістрального трубопроводу шахтних вод.

Крім того, на межі водоохоронної зони р. Саксагань виявлено напівзатоплений колодязь, з якого витікає вода та потрапляє до р. Саксагань. Труба в колодязі, на якій встановлено засувку, веде в напрямку ставка-відстійника №2, а, отже, ймовірніше за все  в р. Саксагань потрапляє саме шахтна вода.

Як ми повідомляли раніше, висадку дерев у Новомосковську треба узгоджувати з місцевою владою.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: