Компанії Ахметова, Пінчука і Козицького розподілили нафтогазові ділянки на 50 років

31 грудня 2020 о 17:30 - 1900

Avataradmin


Компанії Ахметова, Пінчука і Козицького розподілили нафтогазові ділянки на 50 років

Державна служба геології та надр підписала сім угод з чотирма компаніями, переможцями конкурсу на розробку нафтогазових ділянок терміном на 50 років. Мінімальні інвестиційні зобов’язання складають понад $355 млн.

Про це повідомляє прес-служба Держгеонадр України.

Державна служба геології та надр України підписала угоди про про розподіл вуглеводневої продукції з переможцями конкурсів: Укргазвидобуванням (Бузівська, Балаклійська, Берестянська й Іванівська площі), ДТЕК Нафтогаз (Зінківська ділянка), Geo Alliance Group (Софіївська площа), Західнадрасервіс (Угнівська ділянка).

“Підписання угод – важлива подія для видобувної індустрії. Адже роботи на ділянках призведуть до нарощення видобутку вуглеводнів, посприяють створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також дозволять зменшити імпорт нафти й газу в перспективі десятиліття», – вважає голова Держгеонадр Роман Опімах.

Укладення УРП на дев’яти ділянках оголосив Кабінет міністрів України в 2019 році. У липні 2019 року Міжвідомча комісія при Міненерговугілля визначила переможців. Пропозиції укласти УРП з переможцями конкурсів уряд підтримав. 28 грудня було прийнято рішення про схвалення 7 редакцій угод про розподіл продукції з урахуванням умов конкурсу та заявок переможців.

«Угода про розподіл продукції передбачає, що Україна передає право інвестору на зазначений строк проводити пошук, розвідку та видобування вуглеводнів на ділянці надр, а інвестор зобов’язується виконати доручені роботи за свій рахунок і отримувати плату у вигляді частини видобутої продукції», – пояснив голова Держгеонадр.

Доопрацювання тексту угоди по Варвинській ділянці з Ukrainian Energy L.L.C ще триває.

Верміліон Енерджі вийшов з переговорів на укладання угод по Балаклійській та Іванівській площах, на які подавався спільно з АТ «Укргазвидобування». ПрАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» було оголошене переможцем конкурсу по Русанівській ділянці, проте відмовилося від укладання угоди.

У Держгеонадр нагадали, що Верховна Рада України прийняла Закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями». Відповідно до закону інвестори, що приймуть рішення вкладати кошти в пріоритетні галузі, до яких належить і добувна, з обов’язковою подальшою первинною переробкою чи збагаченням корисних копалин на території нашої країни, отримають стимули від держави.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: