«Команда Дніпра» вимагає скасувати вибори через коронавірус у суді

21 жовтня 2020 о 11:59 - 1891
«Команда Дніпра» вимагає скасувати вибори через коронавірус у суді

Дніпропетровська обласна організація політичної партії «Команда Дніпра» у судовому порядку вимагає скасувати вибори через загрозу поширення коронавірусної хвороби. Про це стало відомо з копії позову, яка є у розпорядженні редакції сайту газети «Лица».

Так, партія звернулася із позовом до Шостого апеляційного суду міста Києва, який уповноважений розглядати позовні заяви до Центральної виборчої комісії. У заяві вказано, що партія вимагає перенести вибори для захисту життя та здоров’ях громадян України.

«Держава в особі Центральної виборчої комісії зобов’язана забезпечити безпечні для людей умови проведення виборів. Цей обов’язок витікає, з одного боку, із згаданих вище статей 38 та 69 Конституції, які надають громадянам право брати участь у голосуванні, обирати та бути обраними до органів державної влади та місцевого самоврядування, як в даному випадку, а з іншої – із статтей 3 та 27 Конституції України, які передбачають, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю та обов’язок держави – захищати життя людини. Але забезпечити такі умови при голосуванні в умовах пандемії смертельно небезпечною інфекційною хворобою COVID-19 наразі неможливо», — зазначили у позові партійці «Команди Дніпра».

На думку членів політичної партії «Команда Дніпра», у ЦВК розуміють небезпеку проведення виборів у неділю, 25 жовтня, однак нічого не роблять для того, щоб запобігти поширенню коронавірусу. У позові вказано, що «така бездіяльність Відповідача є протиправною, оскільки тягне за собою невиконання його обов’язку гарантувати народу України безпечні вибори».

«Вищенаведені обставини з усією очевидністю свідчать про те, що захистити права та законні інтереси Позивача, його членів та прихильників, а також усіх громадян України, які бажають взяти участь у чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 2020 року можна виключно шляхом зупинення виборчого процесу до покращення епідеміологічної ситуації в Україні, яка дозволить гарантувати безпечне для їх учасників проведення вказаних вище виборів», — зазначено у позові.

Дніпропетровська обласна організація політичної партії «Команда Дніпра» просить прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, визнати бездіяльність ЦВК та зобов’язати комісії припинити виборчий процес до встановлення в Україні задовільної епідеміологічної ситуації, яка дозволить провести ці вибори безпечно для життя та здоров’я їх учасників.

Поділитися: