Коли влада не діє: дніпрянка самостійно реставрувала історичну будівлю

03 листопада 2020 о 15:45 - 1577

adminadmin


Коли влада не діє: дніпрянка самостійно реставрувала історичну будівлю

За останні 5 років Дніпро втратив близько 100 історичних пам`яток. Влада не діє. А якщо щось і робить, то це дуже довго й, як часто буває, дуже пізно.

Одним з таких прикладів роботи влади по «збереженню» спадщини є особняк Непокойчицького, який знаходиться у центральній частині міста, на перехресті вулиць Шевченко та Гоголя.

Будівля, яку побудували на початку ХХ століття і яка визнана пам`ятником архітектури, роками не бачила ремонту.

Галина Недзвецька, керівник проектів по реконструкції історичних будівель, у 2018 році придбала квартиру у будівлі, якою захоплюється, в особняку Непокойчицького.

Дніпрянка розуміла, що дім старий та потребує реставрації, але реалії виявилися ще гірші: тріщини, підмитий фундамент… нетрі.

Коли Галина підняла питання реставрації будівлі на міському рівні, то виявилось, що треба роками чекати якихось дозволів. А міський водоканал навіть відхрестився від труби, яку прорвало і через це відбувалась руйнація фундаменту. Мешканці були вимушені самостійно збирати кошти та лагодити водовід.

Лише після того, як жінка, звертаючись по допомогу до вузьких спеціалістів, власним коштом реставрувала фасад історичної будівлі, міська влада звернула увагу на проблему.

Але як? Приїхавши в останній день проведення робіт (а вони були три тижні) і пригрозивши робітниками забрати їх інструменти? Чи у цей час замовивши тендер на проєкт (тільки проєкт, а не роботу!) по реконструкції сходів внутрішнього двору, який коштує у декілька разів дорожче, аніж Галина витратила на приведення фасаду до ладу?

Як відбулась реставрація будівлі, журналістам «Лица» розповіла Галина Недзвецька.

 

Тож, поки влада буде й надалі розтягувати реконструкції історичних будівель, прикриваючись різноманітними дозволами, які треба чекати роками, поки будуть проводитись дорогущі тендери на проєкти, забираючи кошти на ремонтні роботи – Дніпро може залишитися взагалі без архітектурних пам`яток.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: