Кіпр першим в ЄС відкриє кордони для українців

25 січня 2021 о 17:00 - 2782

Avataradmin


Кіпр першим в ЄС відкриє кордони для українців

Республіка Кіпр стала першою державою ЄС, яка оголосила про дозвіл для в’їзду для українських туристів після свого повного закриття під час другої хвилі епідемії коронавируса.

Про це йдеться в роз’ясненні міністерства туризму цієї країни, на яке посилається Finance.ua.

Кіпр визначив перелік з 56 країн, які підпадають під відкриття кордонів.

Це все держави ЄС і Європейської економічної зони; держави із загального «зеленого списку» ЄС з низьким рівнем захворюваності, а також Україна, Росія, Білорусь, Великобританія, Ізраїль, Єгипет, Йорданія, Ліван, ОАЕ і Саудівська Аравія незалежно від їх поточного епідемічного стану.

Зараз іноземці можуть в’їжджати на Кіпр за умови, якщо залишаються на 14-денну ізоляцію після прибуття.

Це робить практично неможливими туристичні поїздки.

І починаючи з 1 лютого Кіпр планує поступово знімати це обмеження для жителів 56 названих держав.

Точний графік зняття вимоги по самоізоляції не оголошується, але Кіпр гарантує, що не пізніше 1 березня межа для українців буде відкрита.

«У будь-якому випадку, незмінним залишається наше зобов’язання, що з 1 березня 56 вищезгаданих країн будуть переміщені з” сірої “категорії (для якої діє вимога самоізоляції) і будуть переміщатися тільки між” зеленої “,” помаранчевої “і” червоної “категоріями (для якої самоізоляція не потрібно) », – йдеться в роз’ясненні міністерства.

Колір категорії, до якої буде віднесена Україна, залежить від поточної епідемічної ситуації в нашій державі, і буде визначати обов’язковість тестування на в’їзді на Кіпр.

За підрахунками «Європейської правди», виходячи з критеріїв, зараз Україна потрапила б в червону категорію.

Це означає, що турист повинен здати ПЛР-тест не пізніше 72 годин до вильоту, а потім ще один тест, після прильоту.

Обидва тести оплачуються за рахунок туриста, вартість і порядок тестування на Кіпрі поки не уточнюється.

У разі поліпшення ситуації в Україні буде скасовано вимогу спочатку другого, потім першого тесту і залишиться вибіркове тестування за рахунок кіпрського уряду.

У разі, якщо турист захворіє Covid-19, оплату лікування бере на себе уряд Кіпру.

Також ми писали: Мовний омбудсмен розповів, коли і за яких умов почнуть штрафувати порушників закону

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: