Кабмін визначив механізм надання державних гарантій для підтримки підприємництва

25 листопада 2020 о 18:14 - 769

Andrey FedorovAndrey Fedorov


Кабмін визначив механізм надання державних гарантій для підтримки підприємництва

25 листопада Уряд прийняв постанову «Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році».

Документ визначає механізм надання державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва. Тобто, програма має збільшити можливість для малого та середнього бізнесу отримати кредит в банку. 

Окрім того, постановою встановлено порядок відбору банків, які матимуть право отримувати такі гарантії, та умови надання державних гарантій на портфельній основі.

Зокрема, за результатами відбору серед бажаючих взяти участь у програмі банків рішенням Уряду буде визначено банки-кредитори та ліміти надання державних гарантій для кожного такого кредитора. На підставі цих рішень з банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років (державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом), а кредитори формують портфель кредитів.

Також урядовим рішенням визначено АТ «Укрексімбанк» агентом гаранта, до повноважень якого належить перевірка правильності отриманих від банків документів, оцінка та моніторинг портфелю кредитів тощо.

Одночасно постановою вносяться зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, в частині можливості поєднання компенсації відсоткової ставки, що надається в рамках цього порядку, з наданням державних гарантій на портфельній основі.

Державні гарантії на портфельній основі надаватимуться у обсязі, визначеному Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (5 млрд грн).

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: