Ймовірну змову цукровиробників буде розслідувати Антимонопольний комітет

06 квітня 2021 о 17:00 - 4910

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Ймовірну змову цукровиробників буде розслідувати Антимонопольний комітет

Антимонопольний комітет почав справу проти групи компаній «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

«АМКУ бачить, що група” Астарта “і ТОВ” Радехівський цукор “знаходяться в різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку і отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентного рівня», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в останні місяці Комітет досліджував ситуацію, пов’язану з підвищенням цін на цукор. Встановлено, що з вересня 2020 року згадані суб’єкти, ймовірно, підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість росла схожими темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020 року – в середньому на 48%.

В АМКУ пояснюють, що не бачать об’єктивних причин для такої динаміки. Цукристість буряків в минулому році в цілому по Україні знизилася на 1,7%, урожайність – на 7,8%, посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру в 2020 році скоротилися на 22,3% в порівнянні з попереднім періодом. У той же час дефіциту в Україні не спостерігалося враховуючи перехідні запаси, обсяги імпорту та громадську тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання.

За даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого різкого підвищення. В цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках або зростання оподаткування.

«У рамках розслідування, крім “Астарти” і “Радехівського цукру”, Комітетом вивчаються дії і інших виробників на цьому ринку. Підкреслюю, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Найближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, які подорожчали останнім часом», – розповіла голова АМКУ Ольга Піщанська.

У відомстві нагадують, що сукупна частка Групи «Астарта» і ТОВ «Радехівський цукор» на загальнодержавному ринку є значущою для впливу на ринок і становить близько 40%.

Раніше ми повідомляли, що оточення братів Дубінських розіграло 217 мільйонів на аварійний ремонт мереж, задравши ціни.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: