Іменем «Дніпрогазу»

15 грудня 2021 о 09:08 - 41722

EditorEditor


Іменем «Дніпрогазу»

Справа про негайне відновлення незаконно припиненого газопостачання квартири розглядалася чотири роки, а суддя Бабушкінського райсуду Кудрявцева понад чотири місяці писала ухвалене нею рішення.

Цивільна справа № 200/14320/17 про негайне повернення неправомірно припиненого газопостачання у квартирі в багатоповерхівці розглядалася у Бабушкінському районному суді м. Дніпра з 2017 року до грудня 2021. Позивач – особа з інвалідністю ІІ групи.

Спочатку справа потрапила до судді Єлісєєвої Т.Ю., чия прихильність до газовиків була неприхованою. Розгляд справи постійно затягувала, а на одному з засідань вдалася до брутального, критичного за децибелами крику про те, що газовики на неї ображаються, чому це вона так довго панькається з позивачем. Представниці позивачки довелося нагадати судді про обставини і місце знаходження служительки Феміди – не на базарі ж, а представниця у два рази старша.

Невдовзі, 12 березня 2018 року Єлісєєва була звільнена, а справа перемістилася в не менш надійні для «Дніпрогаза» руки – судді Женеску Е.В. Вона примудрилася майже за рік не провести жодного(!) засідання в порядку спрощеного провадження, на яке ЦПК відводить не більше 60-ти діб. Згодом звільняють і її.

Наступнику Женеску – Литвиненко І.Ю – через 9 місяців довелося нагадувати про передане йому провадження. Не встиг він розпочати розгляд, як і його спіткала доля попередниць.

Восени 2020 року (позов поданий у 2017 р.!) до справи береться четверта суддя – Кудрявцева Т.О. Призначає розгляд в порядку спрощеного провадження з викликом сторін в судові засідання. Тактика не змінюється – справа затягується. На засіданнях, що відбуваються з довгими перервами, довіреній особі позивачки доводиться знов і знов переповідати все з самого початку.

Засідання в більшості призначалися на кінець робочого дня, а за 15-20 хвилин можна встигнути хіба що призначити дату наступного.

В кінці жовтня 2021 року рішення було ухвалене. Але чомусь воно не оприлюднювалося в ЄРСР і не видавалося позивачці ні в скороченому, ні в повному викладі. Почало відбуватися щось незрозуміле.

Помічниці судді відповідали: «передзвоніть за 10 хвилин», потім – «за годину», а далі – «в середу призначать час на п’ятницю, прийдете – отримаєте”. Але тут телефонний зв’язок із судом несподівано перервався на два тижні: на дзвінки відповідав лише автовідповідач.

Остаточно перенесли дату видачі рішення на 6 грудня. А тоді відсунули на 9-те, бо, за словами Кудрявцевої, рішення ще пишеться, адже справа дуже складна. Такий строк написання рішення, що виходить за всілякі рамки розумного, мимоволі спонукає до гнітючих припущень – чи не пояснюється головна причина безкінечного затягування верифікацією рішення самими газовиками?

От припустимо, написала щось Кудрявцева – читає відповідачам, а тим не подобається. І текст коригується, максимально нівелюючи провину та відповідальність «Дніпропетровськгаз збуту» та «Дніпрогазу».

А тепер від процесуальних перипетій – до суті справи. Під час розгляду позивачка надала докази про відсутність підстав для припинення газопостачання.

Річ у тім, що в тому ж Бабушкінському суді з жовтня 2015 року розглядалася справа № 200/20658/15 за позовом «Дніпрогазу» про стягнення боргу з квартири. Але на момент відключення газу (13.06.2017), як і надалі не було проміжного рішення суду про дозвіл «Дніпрогазу» на припинення газопостачання. А це тому, що борг не був підтверджений судом. Розгляд, як заведено, затягувався. В цьому випадку – з конкретним прицілом.

«Дніпрогаз» періодично зменшував ціну позову, посилаючись на добровільну сплату боргу квартирою. «Добровільною сплатою» газовики називали відрахування ними в погашення боргу сум щомісячної оплати квартири за послуги з газопостачання, незважаючи на протестні клопотання і заяви відповідачів, які лягали в матеріали справи без найменшої реакції судді Єлісєєвої. Саме вона розглядала ту справу і навмисним її затягуванням сприяла стягуванню боргу «Дніпргазом» у неправовий спосіб.

В грудні 2017 року своєю Ухвалою вона закриває справу № 200/20658/15 за заявою «Дніпрогазу» про те, що борг квартирою «добровільно» сплачений, претензій до квартири «Дніпрогаз» не має, від позову відмовляється. Апеляційний суд Постановою від 22.02.2018 єлісєєвську Ухвалу скасував і повернув справу на продовження розгляду. Його так і не сталося, бо і того суддю (Яковлєва), якому потрапила справа, теж було звільнено.

Історія з боргом квартири за газопостачання дійшла свого апогею у справі № 200/14320/17. Тепер вже ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» надає суду довідку про стан проплат квартири за газ з серпня 2015 до дати відключення. Довідку підписує посадова особа ТОВ, заступниця директора Колесникова Т.Р. В таблиці – лише два рядки заповнені сумами, одна з яких неправильна, а в решті рядків – нулі.

На запит позивачки «ПриватБанк» надає дані про здійснені платежі на отримувача ТОВ «Дніпропетровськгаз збут», де замість всіх нулів стоять реальні суми проплат квартири. У такий спосіб було доведено навмисну фальшивість довідки від газовиків про наявність боргу. Реакції на це суду – немає.

Квартира лишається відключеною у варварський спосіб від постачання з 13 червня 2017 року. Тоді, щоб не пустити газ у квартиру на восьмому поверсі дев’ятиповерхівки, “Дніпрогаз» перерізав стояк у квартирі поверхом нижче, залишивши без газу ще й квартиру на 9-ому поверсі, до якої не мав навіть примарних претензій. На це ганебне і незаконне дійство не складено жодного акту за участі споживачів чи свідків, не надане повідомлення про припинення газопостачання з вказанням причин, дати і часу.

Попри те, що реально відбулось і має відеопідтвердження, керівництво «Дніпрогаза» – пани Киптілий і Безпрозваний (головний інженер та технічний директор) – ситуацію офіційними листами, доданими в матеріали справи, пояснюють так: «13.06.2017 газопостачання квартири припинено шляхом перекриття запірних пристроїв» і «на жаль, існуюча система газопостачання житлових будинків не дає можливості відключати від системи газопостачання окремі квартири».

Виглядає так, що газовики брешуть від слюсарів з «болгаркою» до головних інженерів, заступників і самих директорів. А суд цього і «не помітив».

Немає в рішенні суду згадки і про довідку-фальшвику «Дніпропетровськгаз збуту», а саме борг є підставою перекриття газу, на що «Збут» дає доручення «Дніпрогазу». Суддя визнала неправомірними дії «Дніпрогазу», а головний «брехун», чия фальшивка тягне на кримінальний злочин – службове підроблення – залишився без правової оцінки своїх дій.

Замість відшкодування моральної шкоди в 50 тис. грн., як просила позивачка, суддя оцінила чотирирічні газові тортури 5 тисячами. Готується апеляційна скарга.

Олексій Мазур

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: