Газ, уран, графіт, титан, цирконій і берилій + «Слуга народу». Дослідження про нові захоплення співвласника «АТБ»

24 серпня 2020 о 15:00 - 9020

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Газ, уран, графіт, титан, цирконій і берилій + «Слуга народу». Дослідження про нові захоплення співвласника «АТБ»

Мультимільйонер Геннадій Буткевич, співвласник Корпорації «АТБ», намагається поставить свою людину на чолі списку «Слуги народу» на виборах у Житомирську обласну раду. Це потрібно для захисту та просування його нового бізнесу.

Про це повідомляє Regionews.ua, журналісти якого дослідили питання.

За їхніми даними, крім розвитку однієї з найбільших в Україні мереж магазинів-дискаунтерів, Геннадій Буткевич віднедавна захопився видобутком не лише газу та урану, а й графіту, титану, цирконію і берилію. «Що, за словами самого Буткевича, може принести йому набагато більше грошей, чим АТБ. І до чого тут, власне, найближчі місцеві вибори на Житомирщині», – йдеться в статті «Ставка на «зелене». Як Буткевич купує Житомирщину».

Йдеться про те, що, якщо мультимільйонер поставить свою людину на чолі списку «Слуги народу» на виборах у Житомирську облраду, його сьогоднішня креатура – перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко – матиме всі шанси незабаром пересісти в губернаторське крісло. Після чого «зелене світло» горітиме і вдень, і вночі для компанії Буткевича, яка розроблятиме єдине в країні Пержанське родовище берилію, що у Коростенському районі Житомирщини.

Детальніше про берилієвий інтерес Буткевича:

«Під час нинішньої пандемії коронавірусу житомирські стрічки новин раптом зарясніли повідомленнями про виділення українським бізнесменом Геннадієм Буткевичем мільйонів гривень на закупівлю медичних товарів, вкрай необхідних лікарням регіону. Причому засоби індивідуального захисту, медикаменти, дезінфектори, медичні ліжка та інше устаткування передавала медзакладам Житомирщини геть не мережа АТБ, а інвесткомпанія BGV Group, в яку, серед іншого, входить «Пержанська рудна компанія». Це саме та фірма, яка ще в квітні 2019 року підписала з Держгеонадрами договір вартістю 76 млн грн щодо розробки Пержанського родовища в Олевському районі Житомирської області (віднедавна ввійшов у Коростенський район Житомирщини) – єдиного в Україні, де можна добувати берилієві руди.

Тут треба коротко нагадати, що оскільки вартість берилію є високою порівняно з іншими матеріалами, його застосовують лише у випадках, коли берилієві властивості мають вирішальне значення. Зокрема, йдеться про виробництво авіакосмічної, рентгенівської і лазерної техніки та унікальне використання в ядерній енергетиці в якості відбивачів й сповільнювачів нейтронів.

Одним словом, цього легкого металу на планеті небагато, а потрібен він для високих технологій, відтак коштує, м’яко кажучи, недешево.

Так ось Пержанське родовище поблизу Олевська вже детально розвідане та підготовлене для експлуатації з очікуваною високою рентабельністю видобутку берилію. Бо за масштабами, якістю та новим типам зруденіння воно, між іншим, віднесено до типу унікальних у світі. Це родовище взагалі могло б стати об’єктом світової уваги через свою винятковість, добру збагачуваність та високу економічність.

Але не стало, адже всіх випередив український мультимільйонер Буткевич. Щоправда, не сам, а з певними міноритаріями – харків’янами Олександром Настенком і Віталієм Якименком, яких називають близькими до нардепа минулого скликання від «Народного фронту» Ігоря Котвицького, котрий, в свою чергу, є відомим молодшим бізнес-партнером і тодішнього, і нинішнього глави МВС Арсена Авакова».

 

Берілій (фото – Рerzhanskrud.com.ua)

 

Раніше, нагадують журналісти, оголосивши про всебічну підтримку Зеленського і його команди, Буткевич відрядив на парламентські перевибори-2019 від «Слуги народу» начальницю управління з корпоративних комунікацій у торговельній корпорації «АТБ» Ганну Лічман, яка під «зеленим прапором» легко перемогла на мажоритарному окрузі №30 з центром в Кам’янському Дніпропетровської області, отримавши 47,8% голосів виборців.

«Такий успішний досвід просування власних креатур в політику не міг не надихнути мультимільйонера напередодні наступної виборчої кампанії – місцевої», – пишуть журналісти.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: