«ФОПам» дозволили списати заборгованість по ЄСВ до 1 березня цього року

20 січня 2021 о 15:00 - 1162
«ФОПам» дозволили списати заборгованість по ЄСВ до 1 березня цього року

1 березня 2021 року закінчується гарантований законом термін, коли фізособипідприємці (т. зв. ФОПи) та самозайняті особи можуть подати документи на списання заборгованості по єдиному соціальному внеску.

Після закінчення цього терміну податківці можуть знову почати полювання за картками та банківськими рахунками боржників, — повідомляє UBR.

Для того, щоб скористатися правом на списання, необхідно:

  • щоб платником не було отримано дохід (прибуток) від діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО;
  • подати передбачені законом документи до 1 березня 2021 року.

Причому списанню підлягають всі борги за ЄСВ, що накопичилися за чотири роки.

«Чи підлягають списанню в порядку, визначеному законом №2464, несплачені за станом на 1 грудня 2020 року суми недоїмки за період з 1 січня 2017 до 1 грудня 2020 року, а також штрафи і пеня, нараховані на ці суми недоїмки«, уточнює адвокат Ігор Ясько .

Якщо платник вже звертався до контролюючих органів із заявою про зняття з обліку раніше, то звітність повинна охоплювати період з 1 січня 2017 року до дати подачі заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску. Якщо ж така заява подається вперше після 30 листопада 2020 року, то звітність подається за період до 1 грудня 2020 року. Зазначене письмову заяву про списання заборгованості подається на ім’я начальника територіального управління ДПС в довільній формі.

Нагадаємо, за словами міністра фінансів, фінансування держбюджету МВФ має припинитися до 2023 року.

 

 

Поділитися: