Фірму екс-секретаря дніпровської міськради оштрафували майже на 7 мільйонів гривень

19 листопада 2020 о 18:00 - 5800

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Фірму екс-секретаря дніпровської міськради оштрафували майже на 7 мільйонів гривень

Як пише сайт «Наші гроші» 4 листопада антимонопольний комітет за змову на трьох тендерах КП «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради у 2016-2017 роках оштрафував ТОВ «Мега Лінк» і ТОВ «Інтелект Дніпро Телеком» на 7,17 млн грн.

КП «Інфо-Рада-Дніпро» у листопаді 2016 року та лютому 2017 року було укладено три угоди з «Мега Лінк» на загальну суму 40,72 млн грн., а саме:

Партнером в цьому був «Інтелект Дніпро Телеком». Компанії між собою домовились пропонувати однакові ціни, які дорівнювали очікуваній вартості, та не знижували їх на аукціонах.

Так «Мега Лінк» надалі перемагав завдяки махінаціям з переданням даних від камер відеоспостереження до серверного комплексу та моніторингових центрів або через нетарифіковані послуги передачі даних з терміном поставки та його гарантійним обслуговуванням.

Пропозиції подавались в один день майже одночасно та банківські гарантії цих фірм були видані в один день із послідовними або близькими номерами.

Участь в тендерах  та вхід до електронних кабінетів для здійснення операцій по своїх рахунках у банку «Конкорд» проводились з однакових IP-адрес, через доступ до інтернету ТОВ «Фрегат-СП», який тоді належав ТОВ «Фрегат ТВ», співзасновник якого Сергій Шишкін був директором «Інтелект Дніпро Телеком».

На найбільшому тендері «Інтелект Дніпро Телеком» направив платіжне доручення з IP-адреси провайдера ТОВ «Телеміст», яке було засновником «Мега Лінку». Причому всі три фірми – «Мега Лінк», «Інтелект Дніпро Телеком» і «Телеміст» – були зареєстровані в одному будинку. Навіть звітність «Мега Лінк» та «Інтелект Дніпро Телеком» у ДФС здавали з однакових IP-адрес та використовували один номер телефону для обслуговування в банку. Тому у файлах цих двох фірм була вказана назва «Viols» з однаковими помилками.

Між ними існували сталі господарські відносини у вигляді договорів купівлі-продажу, оренди та підряду. Вони орендували одні й ті ж мікроавтобуси в підприємця, який керував вищезгаданим «Телемостом». До того ж «Інтелект Дніпро Телеком» залучав бухгалтера «Мега Лінку» та надавав безповоротну фінансову допомогу «Мега Лінку» і «Телемосту».

Штраф «Мега Лінку» складає 6,96 млн грн., «Інтелект Дніпро Телекому» – 218 тис. грн.

При цьому фірмам заборонили брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

Зараз очолює «Мега Лінку» Микола Дубина, а належить компанія Дмитруку Шевчуку, Вадиму Єрмолаєву та В’ячеславу Мішалову, який був секретарем Дніпровської міськради з березня 2016 року по листопад 2017 року.

За роки 2016 і 2017 «Мега Лінк» отримав підрядів на 44,50 млн грн. Усі в КП «Інфо-Рада-Дніпро» та Департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради.

Дніпровський «Інтелект Дніпро Телеком» очолює зараз Ігор Дьоров, як і «Телеміст», належить ТОВ «Компанія з управління активами «Альтус Ассетс Актівітіс». А тим у свою чергу володіють Степан Пустельник і ТОВ «Актив-РЗ» того самого Степана Пустельника, Анни Колпакіді, Євгена Крамаря, Сергія Уланова, Оксани Барабанової та Ірини Івашиної.

Загалом із 2016 року «Інтелект Дніпро Телеком» натендерив 9,20 млн грн. Переважно у КП «Інфо-Рада-Дніпро», а решту в інших замовників зі структури міськради та ОДА.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: