Фінляндія чекає 10 тисяч сезонних працівників, в тому числі з України

15 квітня 2021 о 19:00 - 1469

AvatarVirsavia Gonchar


Фінляндія чекає 10 тисяч сезонних працівників, в тому числі з України

Фінляндія готується прийняти 10 тисяч сезонних працівників, в тому числі з України.

Про це повідомили в “Європейській правді”.

Фінляндія готується прийняти цього літа до 10 тисяч сезонних працівників, в основному з України, Росії і Таїланду, попри побоювання місцевих жителів, що приїжджі можуть посилити поширення COVID-19.

Однак організатори поїздок запевнили, що все робиться для захисту робітників та наймачів. У зв’язку з наближенням збором врожаю в південно-західній Фінляндії попит на робочу силу зросте,  і досягне піку на початку сезону збору ягід в східній частині країни.

За даними Центральної спілки сільгоспвиробників і власників лісу (МТК), перші робітники вже прибули до країни, і їх кількість буде збільшуватися до кінця червня.

Директор з розвитку бізнесу МТК Марко Мякі-Хакола, повідомив, що ті, хто прибуває в країну, повинні пред’явити довідку з негативним тестом на COVID-19. Після прибуття робітників ще раз перевіряють, а потім відправляють на роботу, де вони будуть поміщені в карантин.

Ферми також повинні  координувати свої дії з місцевими лікарнями та розробити план охорони праці та техніки безпеки на  момент, коли почнуться сезонні роботи.

Фінський сільськогосподарський сектор налічував близько 3000 сезонних робітників в 2020 році, а в цього року фінська імміграційна служба схвалила понад 7300 заяв, і, як повідомляється, ще близько 1200 заяв очікують  затвердження.

Також ми писали: 93% українських «заробітчан» планують залишитись в країні, де працюють.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: