Під час самоізоляції ринок будь-яких онлайн-послуг, здавалося б, повинен розквітати. Однак в реальності це відбувається не завжди: веб-моделі зіткнулися зі своїми труднощами. Зростає конкуренція, клієнти починають економити на розвагах, а працювати вдома в присутності родини стає неможливо.
Веб-моделінг – це спосіб онлайн-заробітку, який полягає у трансляції в Інтернеті за допомогою прямого ефіру веб-камери. Веб-кам модель часто здійснює еротичні дії, такі як роздягання, мастурбація чи сексуальні дії в обмін на гроші, товари чи увагу.
Не дивлячись на бажання по-обивательські обізвати такий різновид послуг «порнухою в он-лайні», це окрема унікальна лакуна сучасного інформаційного простору, зі своїми «законами жанру». Визнавай чи не визнавай, але веб-моделінг – це органічне явище сучасного світу й до біса цікава тема для статей, а з настанням «епохи COVID-19» тема ця набуває нових фарб.
Режим самоізоляції, введений по всьому світу, серйозно вплинув на роботу тих, хто не повинен був від цього постраждати – веб-моделі, що надають інтимні послуги онлайн. Вони не залежать від часових поясів, їм не обов’язково потрібно їздити в офіс і особисто спілкуватися з людьми, однак і у них виникли певні труднощі
Більше інформації про веб-індустрію нам погодився розповісти чоловік років 2-ти, який безпосередньо займається набором дівчат на дану роботу в Дніпрі. Ім’я, зрозуміло, не називав.
«Доходів стало менше, адже заробітки веб-моделей на 50% складаються з того, що особисто на них витратили відвідувачі сайтів (50% належить агентству, яке захищає права анонімності і надає належне місце роботи). Проте на карантині люди по всьому світу сидять по домівках і зайвим грошам у них взятися нізвідки», – каже хлопець.
Веб-моделінг, як і будь-яка інша сфера, постійно розвивається: з’являються нові сайти, а старі додають додаткові функції, підвищують технічні вимоги, оновлюють інтерфейс – змінюються способи виведення коштів, правила роботи в цілому.
Також в цій сфері проводяться тематичні заходи, де представники сайтів, студій, платіжних систем і допоміжних сервісів обмінюються досвідом один з одним. Зараз вся подібна діяльність поставлена на паузу: паралізована робота офісів по всьому світу, отже, менше людей займаються розробкою і технічною підтримкою.
Наш співбесідник додає:
«Для когось веб-моделінг – це просто інтерактивне порно, а для когось – єдиний шанс поговорити з привітною розумною дівчиною модельної зовнішності, тому що в реальному житті такі дівчата не звертають на них уваги. Зазвичай, відвідувачі сайту – це люди з порушеннями (фізичними чи психологічними), просто сором’язливі чи закомплексовані. Веб-модель належить собі. Дівчина сама вирішує з ким їй підтримувати розмову. У будь-який момент вона може заблокувати користувача».
Як відомо, проституція – більш оплачуваний вид заробітку. У середньому дівчина, яка має різноманітніший вибір послуг, у даній сфері отримує $3.000.
«Такі дівчата не змінюють фізичну близькість на онлайн-платформу. Тому що заробіток значно менший. Проте на карантині попит на веб-моделінг збільшився на 20-30%, серед статистики великий відсоток складався з тих, хто перейшов з індустрії проституції».
2020 рік суттєво змінив становище будь-якого бізнесу, впливу зазнали і умови праці.
«Дисципліна стала жорсткішою. До усіх дівчат однакове відношення. Якщо почати поступатися й надавати переваги одному працівнику – це зламає систему (дисципліна розшатується, заробіток падає). Наша агенція має декілька обов’язкових правил, серед них забороняється повідомляти свої особисті дані клієнтам та адресу роботи (задля збереження анонімності). У разі порушення правил дівчина виплачує штраф».
Незважаючи на те що вірусом COVID-19 перехворів далеко не кожен житель планети, він вплинув на життя практично всього світу. Епідемія торкнулася різних сфер життя, включаючи навіть особисті відносини між людьми.
Веб-моделінг – це одна з сфер секс-індустрії. Дівчата і молоді люди вдосконалюють знання англійської, самостійно вибирають графік і отримують гідну оплату.
Проте не можна забувати про конкуренцію, суворі правила, ймовірність дезанонімності та психічні порушення, які обов’язково з’являються під впливом перебування у даному середовищі.
Ольга Долгова
Матеріал опублікований в рамках українсько-німецького проекту «Комунікація під час кризи: від проблеми до вирішення» – серія медіатренінгів для молодих людей, які цікавляться журналістикою. Проект здійснюється п’ятьма українськими регіональними ЗМІ у співпраці з європейською журналістської мережею n-ost (Берлін) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.
Медіатренінг є частиною програми Civil Society Cooperation, яка націлена на розвиток співпраці між організаціями громадянського суспільства в Німеччині, країнах Східного партнерства і Росії.