Два місяці українці чекають засідання суду після подачі позову

27 вересня 2021 о 18:00 - 2517

AvatarVirsavia Gonchar


Два місяці українці чекають засідання суду після подачі позову

Опендатабот підрахував швидкість українських судів та з’ясував, що від подачі позову до першого судового засідання українець чекає близько двох місяців.

У суді загальної юрисдикції людині, яка бажає розлучитися, доводиться чекати першого розгляду, в середньому, 55 днів. У суді адміністративному, сперечаючись з податковою службою, — 49 днів. У господарському суді у справах про повернення заборгованостей — 62 дня.

Причина подібних строків — у всіх регіонах не вистачає суддів. При цьому частина тих суддів, які зараз числяться в штаті, не володіє повноваженнями, що дозволяють вести суддівську діяльність.

Наприклад, в Шевченківському районному суді Києва з 35 суддів повноваження є лише у 26. Жителі цього району, бажаючи розлучитися, в середньому чекають початку шлюборозлучного процесу 103 дні. В цілому по столиці середній показник — 72 дні, по області — 73 дні.

У регіонах найшвидше шлюборозлучні процеси запускаються в судах Івано-Франківської області — “лише” 40 днів очікування. В середньому по Україні цей показник становить 55 днів.

Схожа ситуація спостерігається й в адміністративних, й у господарських судах.

В адміністративних судах одна з найпоширеніших категорій справ — суперечка з податковою службою. Першого засідання в таких позовах потрібно чекати приблизно 49 днів. Найшвидша в цьому сенсі Луганська область — в середньому, 31 день очікування, найповільніша — Волинська — 67 дні.

Провадження щодо заборгованостей між компаніями, найбільш типові для господарського судочинства, вимагають близько 62 днів очікування. Найшвидшi суди — 42 дні — в Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Найповільніші — в Київській області — 80 днів.

І це йдеться лише про очікування першого засідання, яким суд частіше за все не закінчується. Наступного засідання також доведеться чекати місяці, а в цілому розгляд вашої справи може розтягнутися на роки.

Iз 7 тис. суддівських місць в Україні на сьогоднішній день зайнято лише 5,1 тис., а необхідні повноваження для ведення процесів мають тільки 2,7 тис. суддів.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: