«Думали у липні зупинятися»: як дніпровські ремонтники електродвигунів переживають коронакризу

17 липня 2020 о 18:00 - 66192

Andrey FedorovAndrey Fedorov


«Думали у липні зупинятися»: як дніпровські ремонтники електродвигунів переживають коронакризу

Початок 2020 року для дніпровського ТОВ ВКФ «Електропромремонт», яке спеціалізується на ремонтах та обслуговуванні електродвигунів, був традиційно важким.

«Поки у великих замовників йде затвердження бюджетів, як правило, січень і половина лютого – «провальні» місяці», – пояснює гендиректор «Електропромремонту» Валерій Павловський.

Вони обслуговують, насамперед, електродвигуни задіяні на промислових підприємствах: гірниче-металургійного комплексу, хімічної промисловості, водного господарства, теплоенергетики. 70% їхнього обороту – обслуговування групи компаній «Метінвест» та ДТЕК.

«Найбільші двигуни ми робили на теплових та гідроелектростанціях по місцю установки, – згадує Павловський. – У нас є бригада, яка виїжджає на місце, розбирає стару обмотку, ми виробляємо нову обмотку та встановлюємо, випробовуємо. У нас є спеціальне сертифіковане обладнання, яке дозволяє проводити якісні випробування та видавати гарантію до двох років на роботу двигунів».

Гендиректор демонструє один з найбільших двигунів, з якими їм доводилося працювати

Підприємство оснащене всім необхідним обладнанням для надання цілого спектра ремонтних і діагностичних послуг. На сучасному ринку «Електропромремонт»  відрізняють передові технології, кваліфіковані фахівці з великим досвідом та гнучка система розрахунків.

Всі роботи виконують відповідно до системи управління якістю за стандартом ISO 9001: 2015, а також згідно з технічними умовами.

Підприємство надає послуги і за кордон: у Молдову, Білорусь, Таджикістан, Афганістан, Єгипет та інші країни.

Саме закордонне замовлення – з Молдови – і дозволило підприємству якось пережити кризову ситуацію, обумовлену впровадженням карантину.

Без державної допомоги

Навесні цього року «Електропромремонт» було завантажене на 40%. Під час карантину підприємство зіткнулося з новим викликом – відміною транспортного сполучення.

«У нас десь 80% робочих проживає в Підгородньому, Олександрівці, Новомосковську, Синельникові. Вони добиратися на роботу не могли. Тому, ми змушені були наймати транспорт, щоб возити людей на роботу. Використовували службовий транспорт для того, щоб можна було доставляти», – каже Павловський.

За період карантину ТОВ ВКФ «Електропромремонт» зазнало 4,5 млн грн збитків. Зокрема, через виплату заробітної плати під час простою: намагались зберегти колектив. Кого могли, відправляли навіть у оплачувану відпустку.

«Від податків нас ніхто не звільняв. Те, що можна було відстрочку зробити, але потім заплатити, – це не допомога від держави. Краще б нам не показували, як роблять інші країни, тому що тільки роздратування виникало у нас з приводу дій нашої держави. Спасибі, що хоч не приходили з перевірками. Хоча б, в цьому плані нас не тероризували. Це єдина допомога, яка від них була», – розповідає гендиректор «Електропромремонту».

Програму доступних кредитів під 5-7-9% він вважає «самообманом держави». Валерій Павловський особисто не знає жодного підприємства, яке б змогло взяти кредит під такі низькі відсотки. Він сам пробував взяти дешеві кредити, але банки завжди знаходили якісь відмовки: то обороти підприємства великі, то застава їх не влаштовує, то обороти у першому кварталі 2020-го нижчі за минулорічні. Гендиректор підприємства дивувався, а ви що, у іншій державі живете?

Валерій Павловський

«Як я міг підняти свої обороти на початку року, якщо підприємства і економіка в Україні зупинилися? Отже, знайшли причину. Нічого не зробили для того, щоб допомогти», – констатує Валерій Павловський.

Нові горизонти

Карантин підштовхнув «Електропромремонт» до пошуку нових партнерів. Вони дуже серйозно «перелопатили» ринок, підключивши незалежні організації. І знайшли цілі галузі, на які раніше взагалі не звертали увагу. Наприклад, підприємства, які займаються зрошенням земель.

«Якщо ще навіть в середині червня ми переживали, що у липні нам доведеться зупинитися, то ми змогли знайти замовників, виграти тендера і ось зараз завозимо продукцію на ремонт», – повідомляє гендиректор підприємства.

Загалом, після послаблення карантину справи у підприємства пішли трішечки краще. Замовники почали виходити на роботу, почали з’являтися замовлення.

Гендиректор не втрачає оптимізму та навіть під час коронакризи знаходить можливості та продовжує модернізацію підприємства:

«Ми знайшли можливості і закупили деяке обладнання ефективне, провели модернізацію деяких верстатів. І ось зараз запускаємо один наш великий верстат. Ми передаємо його на капітальний ремонт в завод пресів сподіваясь на те, що завтра будемо працювати. І він нам дуже буде потрібен».

Нове обладнання

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine/ The views of the authors do not necessarily reflects the official position of the U.S. Government. 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: