Другий тур виборів мера в Дніпрі: все, що потрібно знати, перш ніж йти голосувати

22 листопада 2020 о 07:30 - 3358

Avataradmin


Другий тур виборів мера в Дніпрі: все, що потрібно знати, перш ніж йти голосувати

Сьогодні, 22 листопада, в Дніпрі проходить другий тур місцевих виборів. За крісло мера борються чинний глава Дніпра Борис Філатов і лідер «Громадської сили» Загід Краснов.

Є ряд правил, обмежень і заборон, яких необхідно дотримуватися на виборчих дільницях, тому розповідаємо вам про все, що потрібно знати, перш ніж йти голосувати.

Перше, про що не варто забувати,  це пандемія COVID-19. Крім вже звичних порад, на зразок дотримання соціальної дистанції і носіння масок, Кабінет Міністрів України ввів нові правила для безпеки під час голосування.

Як проголосувати і не нашкодити здоров’ю:

Перебувати на ділянці необхідно в масці або респіраторі. На прохання члена виборчої комісії можна зняти для ідентифікації особи.

Дотримуватися дистанції не менше 1 метра – для цього на вході і в приміщенні виборчої дільниці зроюлять спеціальну розмітку.

Користуватися антисептиками – для цього на вході виборчої  дільниці обладнають стійки з дезінфікуючими спиртовмісними засобами.

Уважно ознайомитися з протиепідеміологічними заходами, якщо забули – для цього біля входу повісять інформаційні матеріали.

Збиратися біля столу, де видають бюлетені, в кількості не більше 3 осіб.

Не брати з собою на виборчі дільниці дітей.

Документ, що підтверджує особу та українське громадянство, надавати комісії, тримаючи його в руках. Перевертати сторінки потрібно так само самостійно, не даючи нікому документ в руки.

Після голосування викидати використані засоби індивідуального захисту в спеціально обладнані для цього місця (біля входу або в приміщенні дільниці).

По можливості принести і використовувати для голосування свою ручку.

Незважаючи на те, що дехто намагається «саботувати» правила, просимо вас все ж берегти себе і знаходитись на відстані один від одного. Пам’ятайте, що в першу чергу через нехтування банальними заходами безпеки в першу чергу ви піддаєте небезпеці себе. Зрештою, від вас і вашої відповідальності залежить, яку цифру ми побачимо завтра в статистиці від МОЗ.

Що можна і чого не можна робити на виборчих дільницях:

Не можна передавати свій бюлетень стороннім особам.

Не можна виносити бюлетень за межі виборчої дільниці.

Не можна фотографувати свій бюлетень, а також знімати відео або вести прямі трансляції з кабінки для голосування.

На виборчих дільницях заборонена агітація за будь-кого з кандидатів.

У кабінці для голосування повинна бути присутня тільки одна людина – безпосередньо, сам виборець (виняток – люди з  інвалідністю, які не можуть самостійно заповнити бюлетень).

У бюлетені необхідно поставити значок «+» або «✓» в порожньому квадраті проти того чи іншого кандидата. Ви можете залишити в бланку тільки одну таку позначку. Якщо їх буде більше, то бюлетень стане недійсним.

Після того, як ви вийшли з кабінки, бюлетень слід опустити в спеціальну урну для голосування.

Якщо ви проголосували неправильно, то відразу ж зверніться до виборчої комісії і складіть письмову заяву з проханням видати новий бланк. Ви зможете обміняти зіпсований бюлетень на чистий тільки один раз. Напроти вашого прізвища в списках виборців повинні зробити позначку.

Нагадаємо, що за порушення виборчого процесу загрожує кримінальна чи адміністративна відповідальність.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: